Microsoft Office dostanie szereg poprawek. Są już dostępne dla testerów

Strona główna Aktualności
Office Insider otrzymuje ciekawe nowości, fot. Oskar Ziomek
Office Insider otrzymuje ciekawe nowości, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Microsoft Office w wersji dla testerów dostał aktualizację, w której wprowadzono wiele istotnych poprawek. Chodzi o kompilację 12410.20000 lub inaczej wersję 2001, która została udostępniona 13 grudnia.

Zmiany dotyczą wszystkich kluczowych dla Office'a aplikacji. Najważniejsza z nich związana jest jednak z Outlookiem, gdzie pojawiła się opcja przenoszenia i kopiowania pojedynczych wiadomości oraz całych konwersacji poprzez przeciąganie myszą. Dodatkowo rozwiązano tu między innymi problem wysyłania wiadomości na zły adres wybranego odbiorcy oraz kłopoty z synchronizacją.

W Wordzie naprawiono tymczasem między innymi zapisywanie plików, które dotychczas mogło nie działać prawidłowo w przypadku istniejących już dokumentów oraz problem z migotaniem jednego z okien podczas korzystania ze strzałek na klawiaturze. Zarówno w Wordzie, Excelu, jak i aplikacji PowerPoint wyeliminowano natomiast problem z wstawianiem modelu 3D i późniejszym zapisywaniem.

Poprawki dotyczą także Accessa i Projecta, a o wszystkich można przeczytać w dokumentacji na stronie Microsoftu. Numer wersji zainstalowanego Office'a można sprawdzić, zaglądając do menu Plik i zakładki Konto w dowolnym z programów z pakietu. Stąd można też zdecydować o sposobie instalacji nowych aktualizacji.

© dobreprogramy
s