Microsoft Outlook nie dostanie aktualizacji w starszych smartfonach

Microsoft Outlook nie dostanie aktualizacji w starszych smartfonach

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
21.02.2022 14:32

Microsoft Outlook na Androida będzie mieć nowe wymagania. Już wkrótce aplikacja będzie dalej rozwijana wyłącznie w telefonach z Androidem 8.0 lub nowszym. W starszych wersjach systemu Outlook przestanie dostawać aktualizacje.

Informacja o zmieniających się wymaganiach Outlooka na Androida pojawiła się na oficjalnych forum Microsoftu - zwraca uwagę onmsft.com. Od 23 maja bieżącego roku, Outlook będzie dostępny tylko dla smartfonów z Androidem 8.0. Ze starszych, o ile jest już zainstalowany, nie zniknie, ale jeśli przez przypadek ktoś go odinstaluje, ponowne pobranie oficjalną drogą nie będzie już możliwe.

Co ciekawe, dla użytkowników nie powinno to oznaczać końca działania programu. Nieusunięty Outlook z telefonu ze starszym Androidem najprawdopodobniej nadal pozwoli obsługiwać pocztę, ale aplikacja nie będzie już dalej rozwijana. W dłuższej perspektywie w praktyce może to oznaczać dodatkowe komplikacje.

Jak można wnioskować ze statystyk statcounter, na polskim rynku Android starszy niż wersja 8.0 działa w około 10 proc. urządzeń. Obecnie rozwijany jest już Android 13, a w nowych telefonach można trafić przynajmniej na Androida 11.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)