Microsoft Security Assessment Tool 4.0 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wydano odświeżoną wersję narzędzia Microsoft Security Assessment Tool oznaczoną numerem 4.0. Zadaniem MSAT jest przekazanie sugestii administratorom co do podniesienia bezpieczeństwa w sieciach firmowych. Bezpieczeństwo rozpatrywane jest tu raczej w ujęciu holistycznym. Do dyspozycji administratora są dwa testy - Business Risk Profile Assessment oraz Defense in Depth Assessment.

Narzędzie najpierw zbiera informacje o środowisku i zadaje pytania na temat bieżącej sytuacji oraz celów przedsiębiorstwa. Pytania bazują na standardach ISO 17799 i NIST-800.x z zakresu bezpieczeństwa. Następnie generowany jest obszerny raport z informacjami, co jeszcze można poprawić i na co zwrócić uwagę. Istnieje również możliwość porównania wyników z innymi firmami - oczywiście w sposób anonimowy, jeśli zgodzimy się przesłać swoje rezultaty na serwery Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję