reklama

Microsoft aktualizuje Streetside, własną wersję StreetView

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o udostępnieniu nowej wersji Streetside - usługi zbliżonej do Google StretView. Wprowadzono wiele zmian, w tym panoramy ulic.

Streetside rozwijany w ramach Bing Maps, to odpowiedź Microsoftu na popularną usługę Google StreetView. Umożliwia ona oglądanie z poziomu przeglądarki ulic wybranych miast. Nowością w Streetside jest możliwość przeglądania panoramy ulic w formie jednego zdjęcia. W ten sposób użytkownik może krok po kroku poruszać się w wybranym kierunku, a także przeglądać znajdujące się pod drodze atrakcje. Funkcja ta jest dostępna jest obecnie jedynie w bardzo ograniczonym zakresie. Możemy obejrzeć ulice między innymi w Nowym Jorku i San Francisco.

Oczywiście, w ramach Bing Maps możemy również odbyć bardziej standardową wędrówkę po interesującym nas obszarze. Tym bardziej, że Streetside wymaga jeszcze wielu prac. Nie tylko w celu rozszerzenia bazy ulic, ale również dopracowania tych dostępnych. Na przykład przechadzając się między Seneca i University Street w Seattle zauważymy, że brakuje co najmniej jednego budynku. Mimo wszystko usługa wydaje się ciekawa, a będzie jeszcze bardziej warta uwagi, kiedy w bazie pojawią się zdjęcia ulic z europejskich miast. Microsoft fotografuje je od ubiegłego miesiąca.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić