Microsoft udostępnia wersję testową Visual Studio 14

Microsoft udostępnia wersję testową Visual Studio 14

Microsoft udostępnia wersję testową Visual Studio 14
05.06.2014 19:39

Redmond udostępniło do pobrania testową wersję Visual Studio, oznaczoną numerem 14. Jest to pierwsze wydanie CTP (Community Technology Preview), które pozwala zapoznać się nowościami jakie posiadać będzie kolejna wersje IDE od Microsoftu.

Główną nowością w Visual Studio 14 jest dostarczenie nowego kompilatora Roslyn. W tej wersji kompilatory C# jak i Visual Basic opierają się na nowej platformie. Bogate narzędzie analityczne, ułatwienia w codziennej pracy oraz udostępnienie kodu źródłowego Roslyna, to główne jej cechy. Warto zaznaczyć, że ten kompilator posłużyły do zbudowania samego Visual Studio.

Kolejną nowością w wersji 14 jest platforma ASP.NET vNext. Nowa odsłona frameworka dla aplikacji webowych skierowana jest zarówno na pojedyncze serwery, jak i na działanie w chmurze. ASP.NET vNext charakteryzuje się modułową budową i szerokimi możliwościami konfiguracji. IDE pozwoli także na zapoznanie się z narzędziami związanymi z nową platformą webową oraz szablonami projektów. W samym środowisku ulepszono refactoring C# oraz pierwszy raz dodano narzędzia do refactoringu dla języka Visual Basic. Visual Studio 14 to także wiele zmian w C++ oraz kilka nowości w samym C#.

Obraz

Finalna wersja kolejnego IDE planowana jest na rok 2015. Microsoft odradza instalację i testowanie nowego wydania Visual Studio 14 w środowisku produkcyjnym. Ostateczna nazwa nowego IDE ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)