Microsoft będzie konkurować z iCloud za pomocą SkyDrive?

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że Microsoft zamierza wprowadzić własną alternatywę dla usługi iCloud, która przygotowuje Apple. Miałaby ona powstać na bazie usługi SkyDrive.

W przyszły poniedziałek podczas targów WWDC 2011 Apple ma zaprezentować nową usługę w chmurze obliczeniowej nazwaną - jakże oryginalnie - iCloud. Produkt może okazać się prawdziwym hitem, oferującym możliwość przechowywania online i odsłuchu biblioteki iTunes. Całkiem możliwe, że pod wpływem iCloud Google zdecydował się na wcześniejsze uruchomienie Google Music. Możliwe, że podobne plany ma również Microsoft. Brian Hall z zespołu Windows Live & Internet Explorer zasugerował, że trwają prace nad połączeniem SkyDrive z Windows Live Wave 5. Usługa miałaby być dostępna w formie aplikacji desktopowej, za pomocą której użytkownik mógłby synchronizować i zarządzać multimediami.

Wcześniej informowaliśmy o przygotowania do udostępnienia SkyDrive w wersji HTML5. Być może, biorąc pod uwagę ostatnie informacje na temat Windows 8, SkyDrive byłby dostępny jako aplikacja webowa w HTML5. Z dostępem do 25 GB darmowej przestrzeni, współpracą z pakietem Office i usługami multimedialnymi, SkyDrive mógłby stać się interesującym produktem. Z usługi już, jak podał zespół SkyDrive, korzysta ponad 100 mln osób na całym świecie. Oby wszystko nie skończyło się jak z zapowiadanymi rok temu przez Steve’a Ballmera „iPad killerami”.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję