r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft bez problemów monopolowych w Rosji

Strona główna Aktualności

W czerwcu informowaliśmy o postępowaniu antymonopolowym, jakie rosyjskie władze rozpoczęły wobec Microsoftu. Chodziło o to, że Microsoft postanowił wycofać z rynku Windows XP, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem - to zdaniem Rosjan nosiło znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.

FAS, urząd antymonopolowy Rosji, nie doszukał się jednak żadnych nadużyć i postępowanie zostało zakończone. Nikolai Pryanishnikov, dyrektor rosyjskiego oddziału, jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Podkreśla, że Windows XP tak naprawdę nadal jest dostępny, a tylko w ubiegłym roku finansowym zakończonym w czerwcu tego roku Microsoft sprzedał ponad 1,2 mln zlokalizowanych kopii tego systemu.

Co ciekawe, rosyjski oddział Microsoft ogłosił specjalną promocję dla tamtejszych użytkowników Windows XP Home Edition, w ramach której będą oni mogli bezpłatnie uaktualnić system do Windows Vista Home Basic lub Home Premium. Oferta wejdzie w życie za trzy tygodnie i będzie osiągalna do końca roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.