Microsoft dementuje plotki na temat Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj informowaliśmy, że serwis The Inquirer, sugeruje za australijskimi mediami, iż ponad połowa kodu źródłowego w nadchodzącym systemie operacyjnym Windows Vista będzie wymagała zmian. Plotka głosiła, że Microsoft oddelegował programistów, pracujących przy projekcie Xbox, w celu wsparcia zespołu, który zajmuje się multimedialną stroną Windows Vista. Z tego też powodu miał zostać przesunięty termin premiery konsumenckich wersji systemu na styczeń 2007 r.

Tymczasem przedstawiciel Microsoft powiedział serwisowi BetaNews, że są to spekulacje, nie mające poparcia w faktach. Żaden programista pracujący przy projekcie Xbox nie został bowiem przeniesiony do zespołu pracującego nad Windows Vista. Dodał też, że następna faza prac programistycznych nad systemem nie będzie koncentrować się na tworzeniu nowego kodu ale na bezpieczeństwie, testowaniu i pracach wykończeniowych.

Przy okazji informujemy, że zapowiadana przez nas wczoraj przedpremierowa kompilacja testowa 5342 systemu Windows Vista została już wydana.

© dobreprogramy
s