Microsoft kupuje Yammer, ale raczej nieprędko zrobi z niego użytek

Microsoft kupuje Yammer, ale raczej nieprędko zrobi z niego użytek

Wojciech Kowasz
25.06.2012 22:20

Plotki potwierdziły się — Microsoft oficjalnie poinformował, że przejmie biznesowy serwis społecznościowy Yammer. Transakcja opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Co to jednak oznacza? Póki co chyba raczej niewiele...

Yammer jest siecią społecznościową przeznaczoną dla przedsiębiorstw, jednak w przeciwieństwie do popularnych serwisów, nastawiony jest na prywatną komunikację między pracownikami tej samej firmy lub między firmami w utworzonych wcześniej grupach. W porównaniu do Facebooka czy Twittera jest to serwis nastawiony bardziej na pracę grupową. Dostęp do sieci można uzyskać tylko za pomocą służbowego adresu e-mail w domenie należącej do klienta Yammera. Warto zaznaczyć, że z Yammera korzysta prawie 80% firm z pierwszej pięćsetki według rankingu Fortune (klasyfikacja według przychodów).

Wydaje się, że naturalnym miejscem dla Yammera w ekosystemie Microsoftu jest oprogramowanie z rodziny Office, masowo wykorzystywane w firmach. Microsoft od jakiegoś czasu już próbuje przemycać do siebie elementy społecznościowe: czy to do Outlooka pod postacią tzw. social connectors czy też w formie pełnoprawnych produktów takich jak Skype (niedawno także przejęty). Najwyższy czas więc na integrację społecznościową z prawdziwego zdarzenia. Microsoft zapowiada, że Yammer wpłynie na takie produkty jak SharePoint, Office 365, Dynamics i Skype. Niestety istnieje poważna obawa granicząca z pewnością, że żadnych nowości związanych z Yammerem nie uda się zaimplementować w nadchodzącej wersji pakietu Office 2013 — zostało już zbyt mało czasu. Publiczna beta nowego pakietu oczekiwana jest już w lipcu.

Póki co Yammer pozostaje niezależnym i samodzielnym serwisem. Jak zapewnia Steve Ballmer, ma tak pozostać również w przyszłości. Microsoft chce bowiem wykorzystać tutaj model „przyjaznego przejęcia”, w którym zachowana jest marka, zatrudnieni pracownicy, a nawet siedziba przejmowanej firmy — tak jak to było w przypadku komunikatora Skype.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)