Facebook już z webowym Messengerem – niby atrakcyjniej, ale raczej niespójnie

Facebook już z webowym Messengerem – niby atrakcyjniej, ale raczej niespójnie

17.01.2017 21:22, aktual.: 17.01.2017 23:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbudowany w Facebooka czat względem mobilnego Messengera rozwijany jest zauważalnie wolniej. Oczywiście otrzymał m.in. możliwość publikowania GIF-ów, a ostatnio pojawiło się okno podglądu Mojego dnia, ale jego wygląd od dłuższego czasu pozostawał bez zmian, aż do teraz. Nowy Messenger przynosi zauważalne przebudowanie wyglądu.

Już jakiś czas temu na górnym pasku zmieniona została ikona informująca o nieodebranych wiadomościach – wyraźnie zainspirowana ikonką mobilnej aplikacji. Był to początek przybliżenia czatu do wyglądu i funkcjonalności Messengera. Plany właśnie zostały zrealizowane i po kliknięciu Zobacz wszystkie w otworzonym okienku z ostatnimi wiadomościami, zostaniemy przeniesiemy do webowej aplikacji Messengera. Poprzedni, momentami już przestarzały czat zniknął.

Obraz

Z komunikatorem, który właśnie został zintegrowany z Facebookiem, mieliśmy już wcześniej styczność. Przeniesiono po prostu webową aplikację dostępną pod adresem messenger.com do samego Facebooka. Nowy interfejs nastawiony jest nie tylko na rozmowy tekstowe, wyeksponowane zostały dodatkowe funkcje, w tym możliwość ustawiania pseudonimów, zmiany koloru czatu, a ikonki dające dostęp do wysyłania obrazków czy GIF-ów stały się większe i lepiej widoczne.

Co ciekawe, zwykłe okienka rozmów pozostały bez zmian. Możliwe, że jednak i one także niebawem zostaną znacząco odświeżone, zwłaszcza, że teraz całość nie wygląda już tak spójnie. W redakcji jeszcze nie wszyscy mają dostęp do webowego Messengera z poziomu Facebooka, prawdopodobnie włączany jest on falowo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)