reklama

Microsoft ogłasza rekordowe wyniki finansowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft w oficjalnym komunikacie prasowym ogłosił rekordowo wysokie wyniki finansowe za trzeci kwartał roku finansowego 2006/2007, czyli za okres od stycznia do marca 2007. Przychód korporacji wyniósł 14,3 miliarda dolarów, co daje 32% wzrostu względem analogicznego okresu w ubiegłym roku finansowym. W efekcie Microsoft zanotował zysk netto na poziomie 4,93 miliarda dolarów, a zysk na akcję wyniósł 0,50 dolara.

Microsoft komentując wyniki zaznacza, że są one tak dobre z uwagi na rozpoczęcie sprzedaży nowego systemu Windows Vista i pakietu Office 2007. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i dwucyfrowego wzrostu przychodu - powiedział Chris Liddell, Chief Financial Officer w Microsoft. Korporacja oczekuje bardzo dobrego zakończenia bieżącego roku finansowego (trwa on do 30 czerwca) i równie udanego roku przyszłego.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało