Microsoft planuje redukcję zatrudnienia

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że plotki o tym, jakoby w obliczu globalnego kryzysu Microsoft miał zacząć redukować zatrudnienie przestają być plotkami - serwis Fudzilla powołując się na wewnętrzne źródła w korporacji informuje, że pracownicy zostali już poinformowani o planowanych zwolnieniach na niemałą skalę, które nastąpić mają 15 stycznia 2009.

Obecnie Microsoft zatrudnia mniej więcej 90 tys. ludzi na całym świecie i z tego co ustalił serwis Fudzilla, zwolnienia mogą objąć aż 15 tys. stanowisk - to niemal 17% całego stanu zatrudnienia, więc zdecydowanie niemało.

Póki co nie wiadomo jeszcze, które jednostki organizacyjne lub regiony zostaną najmocniej dotknięte, nieoficjalnie wskazuje się jednak na dział MSN oraz struktury regionu EMEA (Europe, Middle East and Africa), w skład których wchodzi także polski oddział - który, jak wynika także i z naszych informacji, odczuł już piętno światowego kryzysu i narzucanych z jego powodu ograniczeń.

Przeprowadzenie redukcji zatrudnienia 15 stycznia nie wydaje się także datą przypadkową, nastąpi to dosłownie kilka dni przed planowaną na 22. stycznia publikacją wyników finansowych firmy za drugi kwartał roku księgowego (który w przypadku Microsoftu różni się od kalendarzowego).

© dobreprogramy