Microsoft ma walczyć z nierównościami rasowymi i stawiać na różnorodność

Satya Nadella, CEO Microsoft, fot. Justin Sullivan/Getty Images
Satya Nadella, CEO Microsoft, fot. Justin Sullivan/Getty Images

24.06.2020 17:44, aktual.: 04.08.2020 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już na początku czerwca 2020 roku dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, zapowiedział, że różnorodność w zatrudnianiu ma być dla firmy priorytetem. Teraz za słowami poszły czyny - CEO Microsoftu nakreślił nową politykę firmy oraz zadeklarował nadchodzące inicjatywy.

Microsoft chce zwalczyć problem nierówności oraz niesprawiedliwości rasowej. Nadella zapowiedział w liście otwartym do pracowników konkretne kroki, jakie podejmie w ciągu pięciu najbliższych lat w tym temacie.

Nadella chce zarówno wprowadzić zmiany w samej firmie, ale i pragnie, aby jego inicjatywa miała wpływ na życie poza nią. Gigant z Redmond ma podwoić liczbę czarnych oraz afroamerykańskich menadżerów oraz kadry wyższego szczebla.

Microsoft przy okazji dołoży 150 milionów na fundusz na rzecz różnorodności i tzw. inkluzywności (innymi słowy, otwartości). Transformacja ma również obejmować partnerów firmy z Redmond.

Dla przykładu Microsoft ma zamiar podwoić liczbę czarnych i afroamerykańskich dostawców w przeciągu trzech lat. Potentat IT planuje również podwoić ilość (procentową) transakcji, które należą do czarnych właścicieli.

Z innej strony, Microsoft planuje także przyczynić się do zmniejszenia nierówności społecznych wśród czarnoskórych, między innymi przez dołożenie 50 milionów dolarów na specjalny fundusz założony w tym celu.

Oprócz tego firma z Redmond już zainwestowała w rozszerzenie dostępu do informatyki wśród czarnoskórych uczniów i dorosłych.

Satya Nadella zapowiedział, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa. W przyszłości zapewne powinniśmy spodziewać się większej ilości tego typu posunięć ze strony giganta z Redmond.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)