r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft podpisał umowę patentową z Hon Hai, właścicielem Foxconn

Strona główna Aktualności

Microsoft i Hon Hai, właściciel Foxconna, podpisali umowę patentową. Na jej mocy firma z Redmond sporo zarobi poprzez umożliwienie partnerowi wykorzystania pomysłów związanych z urządzeniami pod kontrolą Androida oraz Chrome OS, a więc smartfonami, tabletami czy nawet nowoczesnymi odbiornikami telewizyjnymi. Szczegóły biznesowe porozumienia pozostają tajemnicą, ale widać Hon Hai opłacało się uniknąć tak późniejszych roszczeń.

Jest to oczywiście kolejny odhaczony punkt w strategii Microsoftu, mającej na celu wymuszanie na producentach urządzeń opłat za naruszone patenty. Hon Hai będzie wypłacać gigantowi duże (w domyśle, dokładnych liczb bowiem nie ujawniono) sumy z tytułu wykorzystywania zastrzeżonych technologii. Oczywiście nie każdy chce się od razu dogadać w tej sprawie z ojcami systemu Windows — jakiś czas temu przeciw androidowym patentom firmy występowało Barnes & Noble (obecnie już jednak potulnie płaci), a też sam Google, do którego należy przecież konkurencyjna Motorola, ciągle aktywnie walczy w sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.