reklama

Microsoft rezygnuje z apelacji w Korei

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft przesłał do sądu w Seulu podanie o wycofanie złożonej apelacji w sprawie stosowania przez firmę praktyk monopolistycznych na terenie Korei Południowej. W Europie Microsoft przegrał podobny proces w połowie września. Wygląda więc na to, że korporacja spodziewa się przegranej także w Azji, dlatego rezygnuje z dalszej walki.

W Korei Południowej Microsoft oskarżono o wykorzystywanie dominującej pozycji na rynku poprzez integrację z systemem odtwarzacza Windows Media Player i komunikatora Windows Messenger. Sąd pierwszej instancji nakazał zapłatę kary w wysokości ok. 35 milionów dolarów i zobowiązał Microsoft do usunięcia oprogramowania z systemu (wydano wtedy wersje "N" i "K").

Warto przy okazji wspomnieć, że Daum Communications - ISP w Korei, który pierwotnie złożył skargę na Microsoft niedawno zawarł z nim ugodę opiewającą na kwotę około 30 milionów dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama