Microsoft Teams wyciszy dźwięki z tła – koniec przeszkadzania podczas konferencji

Microsoft Teams wyciszy dźwięki z tła – koniec przeszkadzania podczas konferencji

Microsoft pracuje nad nową funkcją dla Teams, fot. Pexels
Microsoft pracuje nad nową funkcją dla Teams, fot. Pexels
Oskar Ziomek
19.10.2020 09:27, aktualizacja: 05.11.2020 11:49

Microsoft Teams wkrótce otrzyma szereg nowości, a jedną z nich ma być oparte na sztucznej inteligencji wyciszanie niechcianych odgłosów z otoczenia rozmówców. Można więc liczyć na to, że niedługo podczas konferencji będzie można usłyszeć tylko głos uczestników, zamiast – na przykład – trzasków w ich mieszkaniach czy odgłosów zniecierpliwionych zwierząt.

Taka zmiana w Microsoft Teams w dobie pandemii i popularności pracy zdalnej w wielu dziedzinach może być szczególnie cenna. Każdy, kto miał okazję brać udział w wideokonferencji, której uczestnicy są w domach, z pewnością zdaje sobie sprawę, że niepożądanych odgłosów trudno uniknąć, o ile uczestnik nie posiada odrębnego pomieszczenia tylko na potrzeby zawodowe. Jeśli funkcja w Teams będzie działać sprawnie, pomoże zadbać o spokój podczas spotkań.

Na tę chwilę wiele szczegółów nie jest jednak znanych. Microsoft podaje, że u każdego użytkownika wyciszanie będzie analizować dźwięki otoczenia z wykorzystaniem sieci neuronowych. Użytkownik ma mieć do dyspozycji ustawienia, które pozwolą regulować czułość nowej funkcji wyciszania hałasu.

Informacja o trwających pracach nad nowym wyciszaniem hałasu w Microsoft Teams dostępna jest obok wielu innych w zaktualizowanym harmonogramie aktualizacji Microsoft 365. Na tę chwilę zespół programistów prognozuje, że wyciszanie hałasu trafi do pierwszych użytkowników Microsoft Teams w listopadzie bieżącego roku, czyli w najlepszym przypadku już za niecałe 2 tygodnie.

Warto zaznaczyć, że opisywana funkcja jest tylko jedną z wielu nowości planowanych na najbliższe dwa miesiące. Do Microsoft Teams trafi też między innymi przypinanie postów, prywatne kanały czy nowe widoki w aplikacji na Androida.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)