Nowy Microsoft Launcher dostępny. Aktualizacja dodaje oś czasu i synchronizację z Windows 10

Nowy Microsoft Launcher dostępny. Aktualizacja dodaje oś czasu i synchronizację z Windows 10

07.11.2018 18:10, aktual.: 07.11.2018 19:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Launcher (wcześniej znany pod nazwą Arrow Launcher) to kolejne oprogramowanie Microsoftu wydane na Androida. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z launcherem, który skierowany jest dla użytkowników usług firmy z Redmond. Właśnie pojawiła się nowa wersja, która dodaje całkiem pokaźny zestaw nowości.

Po miesiącu testów, Microsoft Launcher 5.0 został teraz udostępniony w stabilnej wersji. Najnowsze wydanie oznaczone jest numerem 5.0.1.46982. Nowości widać przede wszystkim w ekranie Twój kanał informacyjny, który został podzielony na trzy główne kategorie – powiadomienia, wiadomości i oś czasu.

Obraz

Ekran Podsumowanie zawiera widżety dające dostęp do ważnych informacji i danych z wybranych aplikacji. Może on wyświetlać informacje z kalendarza, sugerowane aplikacje czy wybrane kontakty. Interesującą nowość otrzymał widżet Rodzina, który teraz rodzice mogą wykorzystać do podglądu aktualnej lokalizacji dzieci – pozycja śledzonej osoby wyświetlana jest w czasie rzeczywistym.

Oś czasu. Źródło: mspoweruser.com
Oś czasu. Źródło: mspoweruser.com

Sekcja Wiadomości dostarcza najświeższych newsów z wykorzystaniem usługi Microsoft News. Znacznie ciekawszą pozycją może okazać się Oś czasu. Umożliwia ona synchronizację danych pomiędzy komputerem i smartfonem, która sprowadza się do trzymania historii m.in. ostatnio otwartych stron w Microsoft Edge. W tym celu wymagane jest zalogowanie się na to samo konto Microsoft, które wykorzystujemy na PC.

Microsoft Launcher z każdą aktualizacją staje się coraz lepszym oprogramowaniem i z pewnością jest już interesującą propozycja dla osób, które korzystają przede wszystkim z rozwiązań Microsoftu. Oczywiście launcher w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)