r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft walczy o klientów Google poradnikiem migracji do Office 365

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W dobie silnej konkurencji, również wśród największych firm oferujących usługi i oprogramowanie komputerowe, trzeba sięgać po coraz bardziej nietypowe techniki. Jedną z nich zaprezentował Microsoft, publikując serię poradników, kierowanych do obecnych użytkowników pakietu G Suite od Google. Czy rozbudowane, ilustrowane instrukcje porównujące pakiet biurowy Google'a z Officem 365 zachęcą nowych użytkowników do wybrania tej drugiej usługi?

Założenie jest proste: zachęcić do wybrania produktu Microsoftu, wskazując na jego zalety i różnice w obsłudze w stosunku do pakietu biurowego od Google. Każdy z poradników składa się z kilku sekcji. Wszystkie są bogato ilustrowane i szczegółowo opisują wybrane funkcje programu z dużym naciskiem na te związane ze współpracą pomiędzy użytkownikami przez Sieć.

Poradniki stworzono dla każdego składnika pakietu. Znajdziemy tu więc między innymi rady jak przenieść się z Dokumentów do Worda, Arkuszy do Excela, ale także z Hangouta do Skype'a czy wreszcie z Gmaila do Outlooka. Nietrudno odnieść wrażenie, że sposób prezentacji danych nie tylko ma być pomocny osobom początkującym, ale także stanowić narzędzie marketingowe.

r   e   k   l   a   m   a

Warto dodać, że webowy Office Microsoftu cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Wiele wskazuje na to, że usługa osiągnie w tym roku przełomowe 100 milionów użytkowników. Być może opisywane tu poradniki są jednym z kroków, które przybliżą firmę do tego sukcesu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.