r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft walczy ze spamem

Strona główna Aktualności

Microsoft ogłosił, że podjął przewidziane prawem kroki wymierzone przeciw osobom rozsyłających w sieci spam. Pierwsi "nieszczęśnicy" pochodzą z amerykańskiego stanu Waszyngton oraz z Wielkiej Brytanii.

Przeciw Amerykanom wystosowano 13 pozwów, Brytyjczykom jak na razie dostały się tylko dwa. Działanie Microsoftu to skutek nękania jego klientów przez listy "spamerów". W Wielkiej Brytanii pozew dotyczy także nielegalnego pozyskiwania adresów e-mail, wykorzystywanych później w niecnych celach (np. umieszczania ich w polu nadawcy). Microsoft oskarża pozwanych o wysłanie do jego klientów w sumie ponad 2 miliardów listów elektronicznych. Informacje miały charakter komercyjny lub zawierały treści pornograficzne, a odbiorcy nie wyrazili zgody na otrzymywanie tego rodzaju poczty.

Podczas konferencji prasowej w Redmond informującej o pozwach, przedstawiciel Microsoftu powiedział, że spam to ciągle powiększające się globalne zjawisko, a firma dołoży starań by walczyć z nim na całym świecie.

Trzymamy kciuki :-)

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.