Microsoft walczy o klientów Google poradnikiem migracji do Office 365

Microsoft walczy o klientów Google poradnikiem migracji do Office 365

Microsoft walczy o klientów Google poradnikiem migracji do Office 365
Oskar Ziomek
08.06.2017 10:08

W dobie silnej konkurencji, również wśród największych firm oferujących usługi i oprogramowanie komputerowe, trzeba sięgać po coraz bardziej nietypowe techniki. Jedną z nich zaprezentował Microsoft, publikując serię poradników, kierowanych do obecnych użytkowników pakietu G Suite od Google. Czy rozbudowane, ilustrowane instrukcje porównujące pakiet biurowy Google'a z Officem 365 zachęcą nowych użytkowników do wybrania tej drugiej usługi?

Założenie jest proste: zachęcić do wybrania produktu Microsoftu, wskazując na jego zalety i różnice w obsłudze w stosunku do pakietu biurowego od Google. Każdy z poradników składa się z kilku sekcji. Wszystkie są bogato ilustrowane i szczegółowo opisują wybrane funkcje programu z dużym naciskiem na te związane ze współpracą pomiędzy użytkownikami przez Sieć.

Obraz

Poradniki stworzono dla każdego składnika pakietu. Znajdziemy tu więc między innymi rady jak przenieść się z Dokumentów do Worda, Arkuszy do Excela, ale także z Hangouta do Skype'a czy wreszcie z Gmaila do Outlooka. Nietrudno odnieść wrażenie, że sposób prezentacji danych nie tylko ma być pomocny osobom początkującym, ale także stanowić narzędzie marketingowe.

Warto dodać, że webowy Office Microsoftu cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Wiele wskazuje na to, że usługa osiągnie w tym roku przełomowe 100 milionów użytkowników. Być może opisywane tu poradniki są jednym z kroków, które przybliżą firmę do tego sukcesu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)