"Obejrzyj ten film". Nowe oszustwo SMS dotyka wielu Polaków

"Obejrzyj ten film". Nowe oszustwo SMS dotyka wielu Polaków

Wiadomość SMS
Wiadomość SMS
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
10.01.2022 07:48

Nowe oszustwo w sieci to metoda "na film". W wiadomościach SMS rozsyłanych przez cyberprzestępców pojawia się wiele wariantów wypowiedzi zachęcających do obejrzenia filmów. Nie warto korzystać z zaproszenia.

Oszuści rozsyłają Polakom wiadomości SMS o filmie. Pojawiają się różne warianty tej metody działania. Czasem nadawca SMS sugeruje, że na nagraniu widać twarz odbiorcy. Innym razem pyta nas, dlaczego go nagraliśmy. Pojawiają się też zwyczajne sugestie, by obejrzeć konkretne nagranie.

Wysyłając wiele wariantów wiadomości, oszuści mogą sprawdzać, który z nich jest najbardziej skuteczny. Zdarza się, że wiadomości SMS przychodzą w nocy. Nadawcy liczą prawdopodobnie, że zaspana osoba, która otrzyma zapytanie o film, może zachowywać mniej czujności i po prostu otworzyć przesłany link.

  • Wiadomość SMS o filmie
  • Wiadomość SMS o filmie
[1/2] Wiadomość SMS o filmieŹródło zdjęć: © dobreprogramy

Co ciekawe, widoczne na zrzutach ekranu numery, czyli 504120678 i 533387977 są wykorzystywane także do wysyłania wiadomości SMS o paczce i podszywania się pod firmy kurierskie. Tak wynika z opinii zamieszczonych między innymi w serwisie nieznanynumer.pl.

W przypadku otrzymania tego typu wiadomości najbezpieczniej jest je skasować i nie otwierać żadnych linków. Mogą one prowadzić do niebezpiecznych stron, gdzie podejmowane będą próby przejęcia naszych danych osobowych. Inną możliwością jest wykorzystanie ich do zainstalowania niebezpiecznego oprogramowania na naszych urządzeniach.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)