r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft - wciąż kłody pod nogi

Strona główna Aktualności

Jak informuje portal Gazeta.pl, Chiny dołączają do listy państw, które wszczęły lub zapowiedziały wszczęcie postępowań antymonopolowych przeciwko koncernowi Microsoft.

Microsoft może mówić ostatnio o naprawdę złej passie. Ledwo zdołał zakończyć ugodowo postępowanie antymonopolowe w USA, gigantyczną karę (497 mln euro) nałożyła na niego Komisja Europejska, a inne śledztwo w sprawie ewentualnego złamania prawa konkurencji wszczęły władze japońskie. Teraz kłopoty szykują się na kolejnym, niezwykle ważnym rynku: w Chinach. Jak poinformował specjalistyczny portal "Global Competition Review", chiński Urząd ds. Przemysłu i Handlu (SAIC) ogłosił, iż podejrzewa Microsoft o nadużywanie dominującej pozycji na rynku.

Co prawda w chińskim prawie nie ma jeszcze ustawy antymonopolowej (dopiero trwają nad nią prace), ale zapowiedź Urzędu oznacza, że może on lada moment rozpocząć postępowanie przeciwko amerykańskiemu koncernowi.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.