r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft wydał IE9 Platform Preview 6

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępna szósta odsłona Platform Preview przeglądarki internetowej Internet Explorer 9.

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obsługę dodatkowych funkcji związanych ze standardem HTML5, w tym mechanizmu CSS3 2D Transforms odpowiedzialnego za manipulowanie elementami w przestrzeni 2D. Najnowsza odsłona IE9 cechuje się także wyższą wydajnością - szczególnie pod względem szybkości przetwarzania kodu JavaScript - oraz zmianami w precyzji wykonywanych obliczeń. Microsoft przygotował krótki film demonstracyjny, w którym prezentuje wydajność przeglądarki w kilku testach. Firma pochwaliła się również bardzo dużą popularnością Internet Explorera 9 Beta. Od debiutu, który miał miejsce 15 września, betę pobrano już 10 milionów razy.

Platform Preview 6 jest ostatnim wydaniem demonstracyjnym - obecnie Microsoft koncentruje się na pracach związanych z edycją Release Candidate, na której bazować będzie finalna wersja Internet Explorera 9. Firma nie ujawniła, kiedy gotowy IE9 zostanie wydany - prawdopodobnie stanie się to w marcu, podczas odbywającej się cyklicznie konferencji MIX. Microsoft ma nadzieję, że ta nowoczesna, szybka i zgodna ze standardami przeglądarka internetowa przełamie trwający od kilku lat trend spadkowy IE i przekona do siebie użytkowników korzystających z konkurencyjnych rozwiązań.

Internet Explorer 9 Platform Preview 6 można pobrać ze strony domowej projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów