Mobilny Windows: Edge już z obsługą EPUB, ale jego popularność maleje

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Użytkownicy mobilnego Windowsa, którzy biorą udział w programie Windows Insider, mogą już testować nową wersję tego systemu operacyjnego. Kompilacja oznaczona numerem 14977 została udostępniona w kanale Fast Ring.

Największa nowość w nowej wersji dotyczy mobilnej przeglądarki Edge. Trafiła do niej funkcja, z której od pewnego czasu mogą już korzystać użytkownicy Edge'a na pecetach, a mianowicie obsługa plików EPUB. Podobnie jak w przypadku pulpitowego Windowsa 10, dotyczy to tylko niezabezpieczonych ebooków.

Po uruchomieniu pliku w przeglądarce, użytkownik będzie mógł dostosować formatowanie: wielkość czcionki, font, a także kolorystykę: do wyboru czarno na białym, biało na czarnym i sepia. Nowe możliwości Edge'a to bez wątpienia dobre wieści, zwłaszcza że czytanie na smartfonach jest raczej popularniejsze, niż na pecetach. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach Microsoftu.

Niestety, wiemy już, że możliwość przeglądania EPUB w wersji pecetowej nie jest funkcją, która zadecydowała migracji użytkowników do programu Microsoftu. Według statystyk NetMarketShare, jej udział w rynku w październiku nie tylko nie wzrósł, ale spadł z 5,26 do 5,21%.

© dobreprogramy