r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobilny Windows: Edge już z obsługą EPUB, ale jego popularność maleje

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Użytkownicy mobilnego Windowsa, którzy biorą udział w programie Windows Insider, mogą już testować nową wersję tego systemu operacyjnego. Kompilacja oznaczona numerem 14977 została udostępniona w kanale Fast Ring.

Największa nowość w nowej wersji dotyczy mobilnej przeglądarki Edge. Trafiła do niej funkcja, z której od pewnego czasu mogą już korzystać użytkownicy Edge'a na pecetach, a mianowicie obsługa plików EPUB. Podobnie jak w przypadku pulpitowego Windowsa 10, dotyczy to tylko niezabezpieczonych ebooków.

Po uruchomieniu pliku w przeglądarce, użytkownik będzie mógł dostosować formatowanie: wielkość czcionki, font, a także kolorystykę: do wyboru czarno na białym, biało na czarnym i sepia. Nowe możliwości Edge'a to bez wątpienia dobre wieści, zwłaszcza że czytanie na smartfonach jest raczej popularniejsze, niż na pecetach. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Niestety, wiemy już, że możliwość przeglądania EPUB w wersji pecetowej nie jest funkcją, która zadecydowała migracji użytkowników do programu Microsoftu. Według statystyk NetMarketShare, jej udział w rynku w październiku nie tylko nie wzrósł, ale spadł z 5,26 do 5,21%.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.