Microsoft Edge zmierza na Linuksa. Działająca wersja już istnieje

Microsoft Edge zmierza na Linuksa. Działająca wersja już istnieje

Microsoft Edge wkrótce trafi na Linuksa, fot. Pixabay
Microsoft Edge wkrótce trafi na Linuksa, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
20.05.2020 10:14

Microsoft Edge będzie dostępny na Linuksa prawdopodobnie jeszcze w tym roku. To wniosek z trwającej konferencji Build 2020, która tym razem odbywa się jedynie w formie online. Jak zwrócił uwagę Windows Latest, Microsoft zasugerował, że do końca 2020 roku przeglądarka Edge będzie dostępna na każdej dużej platformie desktopowej i mobilnej.

Wersja na Linuksa już teraz ma się jednak całkiem dobrze, chociaż oficjalnie teoretycznie nic o tym nie wiadomo. Dokładna data premiery nie została ujawniona, ale podczas konferencji jeden z inżynierów Microsoft Azure korzystał z Edge'a właśnie na Linuksie, dzięki czemu udało się podejrzeć, jak przeglądarka będzie się prezentowała.

Microsoft Edge na Linuksie, fot. Windows Latest.
Microsoft Edge na Linuksie, fot. Windows Latest.

Trudno tu jednak mówić o szczególnym zaskoczeniu. Interfejs i układ kluczowych przycisków znany jest z Chromium, z kolei spodziewana funkcjonalność – z Edge'a dostępnego od stycznia choćby dla użytkowników Windows 10. Uwagę warto zwrócić między innymi na czytelne ustawienia, kolekcje czy możliwość personalizacji strony startowej, o czym szerzej pisaliśmy jeszcze przed premierą stabilnej wersji Edge'a z Chromium na Windowsa.

Szczegóły nie są jednak jeszcze znane. Spekuluje się, że skoro Edge na Linuksa już teraz działa na tyle sprawnie, by korzystać z niego podczas prezentacji, przeglądarka może zadebiutować wcześniej, niż w ostatnich miesiącach roku.

Przeglądarkę Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (291)