Mozilla przewiduje dominację na rynku w 2013 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Mozilla odważnie przewiduje, że pokona w statystykach Internet Explorera już w 2013 roku.

Takie wnioski płyną ze statystyk, które opublikował na swoim blogu Asa Dotzler, dyrektor działu Community Development w Mozilli. Przeanalizował on wykresy popularności przeglądarek z ostatnich kilku lat - od 2004 roku, gdy Firefox został wydany. Przez ten okres według analizy Dotzlera popularność Internet Explorera spadła z 90% do 70%, a udział Firefoksa po pięciu latach istnienia wynosi ok. 25%. Jeśli Internet Explorer będzie zatem nadal w takim tempie tracił użytkowników, a Firefox będzie nadal stale się umacniał, to istnieje prawdopodobieństwo pokonania odwiecznego rywala w 2013 roku.

Dotzler zaobserwował także, że kolejne wydania przeglądarek nie mają niemal żadnego długoterminowego wpływu na udział poszczególnych produktów w rynku. Również debiut Chrome nie wywołał praktycznie żadnych przetasowań, co może sugerować, że Microsoftowi będzie bardzo trudno odzyskać użytkowników tylko dodając nowe funkcje do Internet Explorera.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi