MusicBee 3.4.7764

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MusicBee to idealna aplikacja do zarządzania i odtwarzania muzyki na domowym komputerze. Pozwala ona sprawnie organizować duże zbiory plików, słuchać podcastów, audiobooków oraz internetowe stacje radiowe, edytować tagi, a także synchronizować muzykę z przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi itp.

Program rozwijany jest nieprzerwanie od 2008 roku i pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiada funkcjonalność, której nie powstydziłoby się większość najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych. To co już na wstępie zwraca uwagę to niezwykle przyjazny i dopracowany, chociaż niedostępny w polskiej wersji językowej interfejs graficzny. Kolejną, znaczną zaletą MusicBee jest znikome zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Podczas pracy ze zbiorem ponad 150 plików MP3 aplikacja potrafi zadowolić się niespełna 30 MB pamięci operacyjnej, nie zakłócając przy tym działania innych uruchomionych w systemie programów.

Jak już zostało wspomniane możliwości MusicBee są spore i obejmują wiele więcej niż tylko odtwarzanie oraz zarządzanie zbiorem muzyki. Jednocześnie zaznaczyć należy, iż nie jest to typowy kombajn do pracy z multimediami, w którym duża liczba funkcji jest zbędna dla większości użytkowników. Program wyposażony został dokładnie w taką funkcjonalność, jaką spodziewać się należy w tego typu oprogramowaniu. Znajdziemy wśród niej narzędzia do sprawnego i wygodnego tworzenia playlist wraz z zaawansowanymi opcjami przeglądania, filtrowania i organizowania muzyki, automatycznego dodawania plików dźwiękowych z wskazanych folderów do bibliotek, edycji i zarządzania tagami, zgrywania zawartości płyt Audio-CD do formatów MP3, OGG, FLAC, WMA, a także synchronizacji z przenośnymi odtwarzaczami. W przypadku ostatniej opcji program potrafi przeprowadzać operację normalizacji dźwięku oraz konwersji formatu w tzw. locie.

Kolejnym ważnym elementem programu, na który zwrócić należy uwagę jest sam odtwarzacz. Pozwala on na odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości, oferując przy tym wiele ciekawych funkcji. Znalazł się wśród nich m.in. wbudowany equalizer, opcja pobierania okładki i tekstu piosenki z Internetu oraz możliwość pracy playera w trybie pełnym, kompaktowym (zbliżonym do Winampa) i mini (na pulpicie wyświetlany jest jedynie niewielki pasek, z poziomu którego zarządzamy odgrywaną muzyką). Podczas słuchania towarzyszyć nam mogą efektowne wizualizacje, także takie ze zdjęciami wykonawców aktualnie odgrywanych utworów. Co więcej, informacje na ich temat możemy przeglądać bezpośrednio z poziomu aplikacji w takich serwisach jak Last.fm czy Wikipedia. Na uwagę zasługuje również funkcja Auto DJ-a.

Dla szczególnych fanów muzyki twórcy przygotowali opcje, których zadaniem jest informowanie o zbliżających się premierach i wydaniach nowych płyt oraz koncertach, mających się odbyć w najbliższej przyszłości w wybranej lokalizacji i jej okolicach.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, schludny, wiele motywów, szybka wyszukiwarka, mnóstwo opcji, equalizer
burdel w opcjach, brak intuicyjnego UI, błędy po wieloletnim użytkowaniu, śmietnik w bibliotece muzyki
ocena użytkownika
23.09.2017 10:29 • Recenzja do wersji 3.1.6466

Program na początku robi niesamowite wrażenie i zmusza do zadania sobie pytania - "czemu do tej pory tego nie używałem?". Jest szybki, ładny i można go spersonalizować do bólu. Jednak ma też pewne problemy. Ustawienia są mało intuicyjne i żeby wszystko działało tak jak powinno, trzeba poświęcić sporo czasu. Przykład - samemu trzeba pobrać konwerter do formatu mp3 i go skonfigurować, jeśli zamierza się chociażby zgrywać płyty. Co więcej po pewnym czasie odtwarzacz potrafi się po prostu bez powodu posypać i trzeba go wtedy instalować ponownie (oczywiście konfiguracja od początku). Kolejnym problemem jest bardzo źle wymyślone dodawanie nowej muzyki do już istniejącej biblioteki, w skrócie - samo "przeciągnij i upuść" tutaj nie wystarczy. Trzeba się namęczyć, żeby program przekopiował utwory do swojej biblioteki, a nie tylko utworzył łącze do miejsca, w których obecnie są. Podsumowując - mógłbym dostać program z mniejszą ilością opcji, ale lepiej uporządkowanymi i inteligentniejszymi - wtedy byłoby idealnie.

stosunkowa lekkość, konfiguracja, dobrze radzi sobie z dużymi bibliotekami, integracja z Last.fm
jak dla mnie - bez minusów
ocena użytkownika
29.11.2013 17:42 • Recenzja do wersji 2.2.5069

„Muzyczna pszczółka” jest kombajnem do odtwarzania muzyki. odznaczającym się jednak stosunkową „lekkością” dla systemu jak i dużymi możliwościami konfiguracyjnymi. Program bardzo sprawnie obsługuje pokaźne biblioteki muzyczne i będzie szczególnie przydatny dla użytkowników posiadających konto na portalu Last.fm. Aplikacja pozwala korzystać ze statystyk serwisu (po zainstalowaniu odpowiedniego pluginu) a także nie wymaga oddzielnego scrobblera. MusicBee, podobnie jak programy tego typu, pozwala na szybkie tagowanie utworów dzięki połączeniu z Internetowymi bazami, wyszukiwanie tekstów piosenek w kilku różnych bazach a także rozmaite możliwości sortowania utworów. 32 bitowe wyjście zapewnia dobrą jakość odtwarzanego dźwięku a dodatkowe kodeki pozwalają na konwersję między formatami. Program umożliwia także szybki dostęp do informacji o danym wykonawcy na Wikipedii, Last.fm oraz do teledysków na YouTube. Aplikacja pozwala na przygotowywanie playlist i sprawnie współpracuje z podłączanymi smartfonami. Wymagający użytkownik może łatwo przygotować potrzebne przyciski „hotkeys”. Wśród ciekawostek warto nadmienić, że aplikacja potrafi przygotować wizualizacje złożone ze zdjęć wykonawcy a ci, którzy nie mogą się obyć bez MilkDropa z Winampa mogą go sobie doinstalować ze strony projektu (http://getmusicbee.com/). Program posiada także tryb „kino” (z rosnącą liczbą skórek) mający zastosowanie na dużym ekranie np. podczas domowej imprezy oraz konfigurowalnego Auto DJ-a. „Pszczółka” może być także uruchamiana jako aplikacja przenośna. Działa w dużym lub małym okienku lub jako pasek stanu. Program jest regularnie rozwijany przez autora przy wsparciu społeczności i posiada niemal pełne spolszczenie