Muzyczna podróż w czasie dzięki Spotify Rewind

Muzyczna podróż w czasie dzięki Spotify Rewind

Muzyczna podróż w czasie dzięki Spotify Rewind
Paweł Piskurewicz
15.06.2015 14:34, aktualizacja: 15.06.2015 15:03

Na rynku muzycznych usług streamingowych robi się coraz tłoczniej. Dobra cena, spora baza artystów i możliwość wyboru lepszej jakości muzyki już nie wystarczą, aby wyróżniać się na tle innych. Ważne stają się usługi dodatkowe, jakie przy tej okazji otrzymujemy. Spotify po niedawnejkonferencji szykuje dla swoich użytkowników kolejną nowość o nazwie Rewind.

O jej istnieniu poinformował na Facebooku jeden z pracowniku Spotify. Idea Rewind jest prosta. Usługa ma odpowiedzieć na pytanie jakiej muzyki byśmy słuchali, gdyby przyszło nam żyć w innych czasach. Na podstawie naszego obecnego gustu muzycznego proponuje playlisty oparte o utwory sprzed lat.

Obraz

Obsługa Rewind jest bardzo prosta. Pierwszy krok to wybór trzech współczesnych artystów z listy zaprezentowanej na stronie. Jeżeli żaden z nich nie wpasowuje się w nasz gust muzyczny, wystarczy odświeżyć prezentację za pomocą odpowiedniego przycisku. Już dokonane wybory zostaną zachowane. Na ich podstawie Rewind przygotuje dla nas playlisty oparte o muzykę z lat 90., 80., 70., i 60.

Obraz

Stworzone listy oraz zawartą w ich ramach muzykę możemy przeglądać na stronie Rewind. Jeżeli przypadnie nam do gustu, jednym kliknięciem przeniesiemy ją do Spotify. Usługa, a co za tym idzie sam algorytm dopasowywania treści są obecnie w fazie testowej. Jak sobie radzi w obecnej formie możecie sprawdzić na specjalnie przygotowanej stronie. Wymagane jest posiadanie konta w usłudze Spotify.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)