MusicBee: jedna z najlepszych muzycznych aplikacji w Microsoft Store

MusicBee: jedna z najlepszych muzycznych aplikacji w Microsoft Store

MusicBee: jedna z najlepszych muzycznych aplikacji w Microsoft Store
14.11.2017 18:40

W dobie popularności Spotify, odtwarzacze lokalnie zgromadzonej muzyki zeszły na drugi plan. Wciąż są jednak rozwijane, a najlepsze programy pod wieloma względami przerastają klienty usług streamingowych. Na tle licznych tego typu programów wyróżnia się MusicBee.

Obecnie osoby słuchające muzyki na komputerze można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza przesiadła się na usługi streamingu muzyki, doceniając szybki i wygodny dostęp do ogromnej bazy utworów trzymanych online. Druga pozostała przy plikach lokalnie trzymanych na dysku twardym, których zawsze można podsłuchać bez podłączenia do Internetu i które mogą być zapisane w lepszej jakości dźwięku.

Pierwsza grupa najczęściej skazana jest na dedykowane aplikacje, które pod względem komfortu użytkowania i przede wszystkim możliwości personalizacji, wciąż pozostają za dopracowanymi odtwarzaczami muzyki. Dobrym przykładem takiego programu jest właśnie MusicBee.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pierwszą rzeczą, którą MusicBee zaskakuje jest rozmiar – program mniej niż 20 MB do pobrania. Jest to rzadkością nawet wśród aplikacji mobilnych. Drugim zaskoczeniem będzie ilość zajętej pamięci operacyjnej – zaledwie 25 MB RAM, dla porównania Spotify potrzebuje około 200 MB. Mimo tych niewielkich rozmiarów, dostępnych opcji w MusicBee jest więcej niż w wielu innych programach do odtwarzania muzyki.

350206598423472065

Dostępne są dwa podstawowe widoki. Odtwarzacz główny sprawdzi się podczas zarządzenia biblioteką muzyki, układania playlist czy wprowadzania ustawień we wbudowany korektor, który trzeba przyznać oferuje spore możliwości w kwestii personalizacji dźwięku. Z kolei widok odtwarza kompaktowego posłuży do słuchania muzyki, która wówczas wyświetlana jest w atrakcyjnie wyglądającym oknie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi, zarządzenie muzyką jest naprawdę wygodne. Sprawnie możemy przełączać się pomiędzy poszczególnymi wykonawcami, albumami i utworami. Dodatkowo całość została podzielona na sekcje, między którymi przechodzimy za pomocą kart umieszczonych na górze. Dostępne karty możemy edytować, uzupełniając o dodatkowe karty np. stacje radiowe, 25 najczęściej słuchanych lub dodając całe katalogi z muzyką, mającej je później pod jednym kliknięciem.

MusicBee wyróżnia się rozbudowanymi opcjami personalizacji. Wybierać możemy spośród bogatej listy skórek, decydować możemy o wyświetlaniu lub nie konkretnego panelu, rozmiarze grafik albumów czy stylu i rozmiarze czcionki. Własne menu personalizacji otrzymał również odtwarzacz kompaktowy. Użytkownik ma wpływ na większość elementów interfejsu, mogąc go znacząco zmienić, odchodząc od koncepcji narzuconej przez twórców.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odtwarzacz pozwala również na wyświetlenie tekstu piosenki oraz sprawdzenie pozostałych albumów wykonawcy. Muzyka wówczas pobierana jest z Xbox Music i jeśli nie posiadamy konta w usłudze Microsoftu, to musimy zadowolić się 30-sekundowymi próbkami piosenek.

350206598423930817

Jeśli preferujecie bardziej konwencjonalne słuchanie muzyki na komputerze oraz szukacie odtwarzacza z wygodnym interfejsem, którego można znacząco spersonalizować, to MusicBee powinien być jednym z najlepszych wyborów. Program trafił także jako port do UWP do sklepu z aplikacjami w Windows 10. W związku z niskimi wymaganiami, MusicBee będzie również dobrym wyborem dla starszych komputerów.

MusicBee znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)