MusicBrainz Picard 2.0.4

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Picard to zaawansowany program do edycji metadanych (tagów id3 i innych) plików muzycznych. Jego podstawowym zadaniem jest pobieranie informacji o muzyce z serwisu MusicBrainz, którego jest oficjalnym „klientem”.

Picard nie należy do najprostszych w obsłudze programów, ale doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem plików z muzyką i znajdowaniem dla nich odpowiednich tagów w bazie MusicBrainz. Aby pobrać tagi dla posiadanych utworów należy je załadować na listę (jako pojedyncze pliki lub całe foldery). Lista plików znajduje się w lewym panelu programu. Następnie wybrane pliki należy zidentyfikować, do czego służą opcje „sprawdź” (czytanie metadanych zapisanych obecnie w pliku) i „przeszukaj” (przeszukiwanie bazy MusicBrainz).

Do identyfikacji Picard używa muzycznych odcisków palców (PUID). Zidentyfikowane utwory są przenoszone do prawego panelu programu, gdzie można je grupować względem wykonawców, albumów lub utworów. Tam można wybrać również wersję i edycję albumu, edytować tagi ręcznie i zapisać informacje do pliku. Ponadto Picard automatycznie identyfikuje płyty CD i dostarcza narzędzia do zarządzania okładkami.

Program można rozszerzać za pomocą wtyczek napisanych w Pythonie. Przydatne dodatki, jak przeszukiwanie dodatkowych stron lub pobieranie specyficznych tagów, można znaleźć na stronie projektu. Dostępna jest również krótka instrukcja obsługi programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Winotam   2 #8 03.01.2011 16:46

Świetny programik, polecam, wreszcie mam wszystkie otagowane odpowiednio piosenki i w dodatku zrobiłem to w niecałe 10 min, chociaż mam niemałą kolekcję muzyki. Więc jeszcze raz gorąco polecam.

durii   6 #7 31.12.2010 14:40

Świetny program, polecam również dołączenie do społeczność MusicBrainz dbającej o jakość i poprawność bazy muzyki: http://musicbrainz.org/

A tu mały poradnik i kilka przydatnych porad dla nowych użytkowników programu: http://neonkowy.blogspot.com/2010/05/porzadek-w-muzyce-nietakietrudne.html

Ps. To nie mój blog.

Crawley   2 #6 31.12.2010 14:12

@scripter1 ustaw sobie w programie, aby zapisywał tagi w utf-8. Warto też mieć ustawioną obsługę tagów 2v4. U mnie bez problemu zapisuje wszystkie japońskie znaki. Problem mogą mieć co najwyżej programy nie obsługujące unicode.

scripter1   8 #5 30.12.2010 23:08

Program byłby fajny ale nie radzi sobie ze znakami spoza alfabetu takimi jak znaki japońskie - w programie są one widoczne ale w trakcie zapisywania w tagu są one zamieniane na znaki zapytania (?)

pleisik   1 #4 30.12.2010 20:53

Wg mnie w jak na razie, to w miarę dobry programik ; )

przemox   9 #3 30.12.2010 20:44

Po co DB wstawiają taki screen, skoro nie można go powiększyć i rzucić okiem na interface programu? Duży minus

  #2 30.12.2010 20:14

Dla Linuksa toże jest!

ProTofik   11 #1 30.12.2010 18:08

Właśnie tego szukałem... Zaraz testujemy.