NPointer 2.0

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NPointer to niewielka i prosta aplikacja, nie wymagająca instalacji. Zadziała ona nawet na niewspieranym już Windows XP, a także na każdym nowszym systemie Windows. Jej niewielkie wymagania powinien spełnić każdy komputer. Daje ona dostęp do możliwości sterowania komputerem z wykorzystaniem gestów i głosu, w tym celu wykorzystywana jest kamerka internetowa i wbudowany mikrofon.

Aplikacja pozwala na poruszanie kursorem, bez potrzeby sięgania po myszkę. Możemy wykorzystywać gest i głos. W przypadku gestów, aplikacja śledzi ruch ręki, którą poruszymy kursorem, wydamy polecenie lewego i prawego kliku czy przewiniemy stronę internetową. Podobne opcje dostajemy w funkcji komend głosowych. Warto zaznaczyć, że to użytkownik ustala gesty i komendy.

NPointer posiada prosty i intuicyjny interfejs, nawet osoba ze słabą znajomością języka angielskiego nie powinna mieć problemów z odnalezieniem się. Dostępne ustawienia pozwalają na określenie komend, a także szybkości reakcji kursora myszki na gesty.

Z aplikacji powinniśmy korzystać w dobrze oświetlonym i cichym pomieszczeniu, wówczas będzie działać najlepiej. Natomiast lepsza kamerka internetowa powinna pozytywnie wpłynąć na precyzję odczytu ruchów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!