r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NPointer 2.0

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NPointer to niewielka i prosta aplikacja, nie wymagająca instalacji. Zadziała ona nawet na niewspieranym już Windows XP, a także na każdym nowszym systemie Windows. Jej niewielkie wymagania powinien spełnić każdy komputer. Daje ona dostęp do możliwości sterowania komputerem z wykorzystaniem gestów i głosu, w tym celu wykorzystywana jest kamerka internetowa i wbudowany mikrofon.

Aplikacja pozwala na poruszanie kursorem, bez potrzeby sięgania po myszkę. Możemy wykorzystywać gest i głos. W przypadku gestów, aplikacja śledzi ruch ręki, którą poruszymy kursorem, wydamy polecenie lewego i prawego kliku czy przewiniemy stronę internetową. Podobne opcje dostajemy w funkcji komend głosowych. Warto zaznaczyć, że to użytkownik ustala gesty i komendy.

r   e   k   l   a   m   a

NPointer posiada prosty i intuicyjny interfejs, nawet osoba ze słabą znajomością języka angielskiego nie powinna mieć problemów z odnalezieniem się. Dostępne ustawienia pozwalają na określenie komend, a także szybkości reakcji kursora myszki na gesty.

Z aplikacji powinniśmy korzystać w dobrze oświetlonym i cichym pomieszczeniu, wówczas będzie działać najlepiej. Natomiast lepsza kamerka internetowa powinna pozytywnie wpłynąć na precyzję odczytu ruchów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NPointer pozwoli na sterowanie Windowsem (nawet XP) gestami i komendami głosowymi

7
OPROGRAMOWANIE 23.11.2016 | Mateusz Budzeń

Ostatnio słyszeliśmy, że Microsoft planuje zrewolucjonizować komunikowanie się z komputerem, pozbywając się myszki i klawiatury. Zanim zobaczymy jak w Redmond wyrzucają klawiatury i programują na dotykowych ekranch, to warto zainteresować się oprogramowaniem innych firm. NPointer to aplikacja, która pozwala na sterowanie gestami i głosem, wykorzystując w tym celu kamerkę internetową i mikrofon. Wciąż żadna technologia sterowania komputerem osobistym nie zyskała popularności klawiatury i myszki. Nie oznacza to, że inne metody nie sprawdzą się w wybranych zadaniach, jak chociażby dotykowy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.