r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nadchodzi Linux Mint 18.1: w Cinnamonie wreszcie pionowe panele

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Premiera ostatniej wersji świetnej dystrybucji Linux Mint miała miejsce w czerwcu, a lwia część nowości wynikała tam z nowej wersji środowiska graficznego. Cinnamon już w wersji 3.0 jest jeszcze ładniejszy i stanowi świetną propozycję trzeciej drogi, pomiędzy KDE i GNOME. Wygląda jednak na to, że dopiero w Linuksie Mint 18.1 zobaczymy coś, czego użytkownicy oczekiwali od dawna.

Na blogu Minta ukazał się już comiesięczny raport z prac nad kolejną wersją tego systemu operacyjnego. Wiemy już zatem, że będzie ona nosiła nazwę Serena, a także, że ukaże się na przełomie listopada i grudnia w wariancie ze środowiskiem MATE w wersji 1.16 lub Cinnamonem w wersji 3.2.

Na GItHubie znaleźć można już listę zmian, jakie zostaną wprowadzone w nowej wersji. Najwięcej uwagi zwraca możliwość tworzenia pionowych paneli, czyli funkcja postulowana przez społeczność od wielu miesięcy. Daje to nowe i całkiem spore nowe możliwości: panele w Cinnamonie pozwalają na dużą konfiguracyjną swobodę.

r   e   k   l   a   m   a

Oprócz pionowych paneli, w nowym Mincie możemy się także spodziewać globalnej listy mirrorów z oznaczeniem lokalizacji serwera czy nowego ekranu blokady. Linux Mint Serena ze środowiskiem Cinnamon 3.2, dostępny będzie w ciągu najbliższych tygodni, aktualizacji będzie można dokonać za pomocą graficznego menedżera aktualizacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.