Nadchodzi Pidgin 2.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Trwają prace nad kolejną wersją popularnego komunikatora Linuksowego Pidgin 2.1 posiadającego swoje kompilacje również na inne systemy operacyjne.

Pidgin pozwala na jednoczesne logowanie się do wielu kont różnych sieci, dzięki czemu nie musimy uruchamiać osobnego programu dla każdej sieci. Komunikator obsługuje imponującą liczbę sieci, między innymi AIM, ICQ, Jabber, MSN Messenger, Yahoo!, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, QQ, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE i Zephyr. Aplikacja zawiera wsparcie dla wielu dodatkowych (prócz rozmów tekstowych) funkcji, między innymi przesyłania plików, komunikatów o nieobecności i powiadamianiu o pisaniu. Program posiada także bogaty zestaw powiadomień o wiadomości lub dostępności danego kontaktu, a także wsparcie dla sporej ilości różnorodnych wtyczek.

Programiści po wydaniu wersji 2.0.0 nie spoczęli na laurach, wzięli się mocno do pracy, eksperymentowali z różnymi rozwiązaniami by seria 2.1 była jeszcze lepsza, szybsza i ładniejsza. Jedną z głównych zmian, które interesują przeciętnego użytkownika, jest przygotowanie nowego wyglądu programu. Hylke Bons (grafik zespołu) stworzył m. in. nowy wygląd okna rozmowy, które jest teraz bardziej przejrzyste i funkcjonalne.

Poza tym w wersji 2.1 ulegnie zmianie forma wyświetlania statusów użytkowników dostępnych na liście kontaktów. Więcej informacji oraz screeny najnowszej wersji komunikatora Pidgin 2.1 można znaleźć na blogu prowadzonym przez autorów.

© dobreprogramy

Komentarze