Google Hangouts 2.1 miesza Hangouty z SMS‑ami w jednej rozmowie

Google Hangouts 2.1 miesza Hangouty z SMS-ami w jednej rozmowie

25.04.2014 19:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Play znalazła się wersja 2.1 aplikacji Hangouts, czyli komunikatora Google'a, przeznaczonego dla Androida. Od kilku wersji aplikacja ma także możliwość obsługi SMS-ów, co nie wszystkim się podoba. Wersja 2.1 komunikatora ma rozwiązać niektóre problemy, jak zamieszanie na liście kontaktów, ale z drugiej strony połączy wymianę SMS-ów i wiadomości komunikatora w jedną rozmowę.

W Hangouts 2.1 między innymi uproszczona została lista kontaktów. W dwóch głównych sekcjach znajdą się osoby, z którymi prowadzone były rozmowy oraz kontakty z numerem telefonu. Dzięki temu użytkownik ma szybko znajdować prowadzone ostatnio rozmowy oraz bezproblemowo przechodzić do pisania SMS-ów do wybranych osób. Obsługa SMS-ów i MMS-ów została ulepszona, a dodatkowo aplikacja została zoptymalizowana i ma być bardziej niezawodna. Użytkowników wymagających szybkiego dostępu do komunikatora powinien ucieszyć nowy widżet, pozwalający szybko przejść do ostatnio prowadzonych rozmów.

Obraz

Połączenie SMS-ów i wiadomości komunikatora w jednej rozmowie będzie dość subtelne. Podobnie jak ma to miejsce w komunikatorach, z których można korzystać na różnych platformach, przy każdej wiadomości znajdzie się dyskretna informacja o tym, skąd została wysłana. Z lewej strony pola, w którym wpisuje się wiadomość do wysłania, znalazła się ikonka informująca o medium, za pośrednictwem którego będziemy się komunikować, a w polu pojawi się numer telefonu adresata bądź informacja o tym, że wiadomość trafi na Hangout. Zmiany można dokonać dotykając wspomnianej wcześniej ikonki.

Użytkownicy Hangoutów na Androidzie dostali w końcu także trzy ze znanych już wielkanocnych jajek — kucyki, cały tabun kucyków, oraz wściekły tłum wieśniaków z widłami. Aktywować je można komendami: /ponies, /ponystream oraz /pitchforks. Brakuje jeszcze reakcji na Kod Konami, nieśmiałego dinozaura i losowej zmiany tła rozmowy.

Przeciwników Hangoutów nie brakuje, zwłaszcza wśród osób, które wcześniej korzystały z klienta Google Talk i rozmawiały ze znajomymi korzystającymi z jabbera na innych serwerach. Późniejsza próba połączenia w jednej aplikacji SMS-ów i wiadomości wysyłanych za pośrednictwem łącza internetowego również budzi mieszane uczucia, co widać w ocenach w Google Play. Połączenie SMS-ów z Hangoutami w jednej rozmowie może wprowadzić spore zamieszanie, zwłaszcza jeśli osoby korzystające z aplikacji nie mają w zwyczaju dokańczać wcześniej prowadzonej rozmowy SMS-ami. Z drugiej strony, może ułatwić nawigację między wiadomościami wymienionymi z jedną osobą (choć aby ten obraz był kompletny, wypadałoby dodać do Hangoutów jeszcze maile). Istnieje również ryzyko, że tak mały przełącznik nie zagwarantuje użytkownikom pewności, że wysłali wiadomość tam gdzie trzeba.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także