Microsoft Designer: nadchodzi nowy program do projektowania grafik

Strona głównaMicrosoft Designer: nadchodzi nowy program do projektowania grafik
19.05.2022 14:53
Aplikacja Microsoft Designer
Aplikacja Microsoft Designer
Źródło zdjęć: © Microsoft, Twitter, WalkingCat

Microsoft może niedługo zaprezentować nowy program o nazwie Designer. Do sieci trafiły zrzuty ekranu zaczerpnięte z oficjalnych serwerów. Microsoft przygotował już stronę o nowym programie, ale nie chce, by była dostępna. Internautom udało się jednak pokonać zabezpieczenia.

Wstępne informacje o aplikacji Microsoft Designer pojawiły się na Twitterze w poście znanego użytkownika WalkingCat. Okazuje się, że choć strona designer.microsoft.com teoretycznie jeszcze nie działa, pewnymi sposobami da się dotrzeć do jej zawartości. Możliwe, że Microsoft przygotował ją już przed zbliżającą się konferencją Build 2022 i założył, że do tego czasu nie zostanie zauważona.

Na tę chwilę oficjalnych informacji o Microsoft Designerze nie ma, ale po zrzutach ekranu można wnioskować, że aplikacja przyda się głównie twórcom grafiki na potrzeby dalszego wykorzystania w internecie. W praktyce - osobom publikującym w mediach społecznościowych czy tworzącym proste grafiki informacyjne.

W sieci pojawiły się także spekulacje, że program mógłby docelowo zastąpić PowerPointa. Te uwagi nie są jednak do końca zrozumiałe, zważywszy, że Designerowi - sądząc po udostępnionych zrzutach ekranu - bliżej jest do Publishera. Nie zmienia to jednak faktu, że o programie wiemy na razie niewiele. Zakładamy, że więcej informacji zostanie udostępnionych już w przyszłym tygodniu, podczas konferencji Build 2022.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)