reklama

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem Global Game Jam. W Polsce gry powstawać będą w 6 miastach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W dniach 24-26 stycznia całym światem zawładnie po raz kolejny szaleństwo robienia gier w krótkim czasie, a więc Global Game Jam. W przeciągu kilku dni w grupach zbiorą się zapaleńcy, aby opracować projekty nie tylko komputerowe, ale również karciane czy planszówki. Liczą się przede wszystkim dobra zabawa, innowacyjne podejście do różnych tematów, a także umiejętność szybkiego wcielania swoich pomysłów w życie. Akcja odbędzie się w blisko 500 miejscach w 73 krajach. 6 z nich znajdziemy w Polsce.

Każdy zainteresowany inicjatywą może pojawić się na Łódzkim Game Jam, cieszyńskim Mixtura Game Jam, warszawskim PolyJam 2014, KrakJamie w Krakowie, 3City Game Jam w Gdańsku albo imprezie w Poznaniu. Każde ze zgromadzeń ma własny plan dnia oraz np. restrykcje wiekowe, więc warto się zapoznać z założeniami poszczególnych z nich, ale jedno wszędzie jest wspólne: na zrobienie gier dają uczestnikom 48 godzin. Działania domorosłych producentów wspierają między innymi Techland, 11 bit studios czy Artifex Mundi. Pamiętacie szum wokół SUPERHOT? Może pokażemy innym klasę.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama