PITFALL! i Pengle: androidowe gry na długi weekend

Strona głównaPITFALL! i Pengle: androidowe gry na długi weekend
01.05.2015 12:43
PITFALL! i Pengle: androidowe gry na długi weekend

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej w naszej stałej rubryce Gra na weekend pojawiają się dwie świetne gry PITFALL! oraz Pengle. Tym razem jednak nie są to gry na Windows, lecz na urządzenia wyposażone w system Android. Jeśli nie macie urządzenia z systemem Google, nic nie szkodzi, gry te można uruchomić w emulatorze.

PITFALL!

PITFALL! to zainspirowana ponad 30-letnim pierwowzorem (również od Activision) platformowa zręcznościówka, w której po raz kolejny przyjdzie nam pokierować poczynaniami dzielnego poszukiwacza skarbów.

W dalszym ciągu zmagamy się tu z gniewem złego wulkanu, jadowitymi wężami, aligatorami, zapadniami, zasadzkami, pułapkami i wszelkim innym złem, które spotkać w dżungli może jedynie naśladowca Indiany Jonesa.

350134618982541249

Niewątpliwie ważnym elementem w grze jest zbieranie sztabek drogocennego kruszcu oraz diamentów ułatwiających nie tylko dotarcie do dalszych zakamarków dżungli, ale przede wszystkim umożliwiających rozwój naszej postaci.

Niejednokrotnie przyjdzie narażać życie wykonując karkołomne przeskoki nad przepaściami lub efektowne ślizgi pod skałami. Będziemy także błądzić w ciemnych jaskiniach, przemierzać wioski nie zawsze pozytywnie nastawionych tubylców i pędzić na złamanie karku po wąskich urwiskach wśród wulkanicznych pocisków. Wszystko po to, by zdobyć skarb, który gdzieś tam od tysiącleci czeka na odkrycie.

PITFALL! to wciągająca produkcja, w którą gra się bardzo sympatycznie. Momentami będzie wymagała od gracza dużej błyskotliwości i dobrego refleksu, a spora liczba układów, światów i lokacji dodatkowo wpływa na atrakcyjność tytułu.

Grę PITFALL! można pobrać w dziale: Programy (dla Android) -> Gry.

Pengle

Dla tych zaś, którym zręcznościówki wytarły opuszki już dawno temu i woleliby raczej wyprowadzić na krótki spacer swoje szare komórki, proponujemy Pengle – grę logiczną w ramach znanej serii, gdzie ponownie przyjdzie łączyć minimum po trzy elementy o takiej samej barwie.

350134618982934465

Wcielamy się w małego, sympatycznego, ale bardzo cwanego na swój sposób pingwinka Pete, któremu przydzielono zadanie wysprzątania całego Oceanu z odpadów i zanieczyszczeń. Wybieramy się zatem z naszym nielotem w podróż dookoła świata towarzysząc i pomagając mu jednocześnie w jego szczytnej misji.

Głównym zadaniem gracza jest wyeliminowanie konkretnych („zanieczyszczonych”) fragmentów planszy poprzez dopasowanie względem siebie takich samych motywów skrzętnie wymieszanych i porozrzucanych po całej planszy gry. Ułożenie takich samych kwadratów obok siebie skutkuje ich zniknięciem, przygotowaniem miejsca dla kolejnych segmentów oraz zwiększaniem dorobku punktowego. Im dłuższe, jednokolorowe ciągi, tym wspanialsza za nie nagroda w postaci różnych „pomagajek”.

Sporym utrudnieniem jest z góry określona, ograniczona liczba ruchów oraz barykadowanie terenów do „oczyszczenia” przez co występuje konieczność nawet kilkakrotnego ich zbicia celem ostatecznego wykluczenia. Ponadto zdarza się często, że plansza zarasta wodorostami, zachodzi planktonem lub opanowana zostaje przez nieznośne kałamarnice czy rekiny.

Gra posiada 57 światów i 855 układów (wersja 1.3.6) o stale zwiększającym się stopniu trudności, a wprowadzony system mikropłatności ma za zadanie pomóc w dotarciu w najdalsze zakamarki gry. Zdarzają się jednak gracze, którzy bez dodatkowych wspomagaczy potrafili dojść aż do 440 układu ;-).

Tytuł stanowi ciekawe połączenie aspektów logicznych z umiejętnością rozumowego myślenia, planowania i podejmowania właściwych decyzji. Dodatkowo od gracza wymagana jest dobra spostrzegawczość i koncentracja przez co pozycja ta powinna przypaść do gustu zwolennikom łamigłówek.

Grę Pengle można pobrać w dziale: Programy (dla Android) -> Gry.

Zapraszamy zatem do zabawy. Przypominamy, że jeśli nie macie urządzenia z Androidem, gry te można uruchomić także na emulatorze, np. BlueStacks App Player.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
P.U.S.H. na weekend
P.U.S.H. na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (8)