Najlepszy tablet dla graczy? NVIDIA SHIELD otrzyma Androida 5.0 i kultowe gry od Valve

Strona główna Aktualności

O autorze

NVIDIA swoim tabletem SHIELD uniosła poprzeczkę wydajności grafiki do poziomu nieosiągalnego nawet dla najnowszego iPada Air 2. Pod względem ogólnego wrażenia trudno jednak było urządzeniu „zielonych” równać się z tabletem z Cupertino. Zainstalowany fabrycznie Android 4.4 wypadał pod względem responsywności jak i możliwości oferowanych graczom gorzej niż iOS 8. Zmienić ma to aktualizacja do Androida 5, która wraz z innymi ulepszeniami uczynić ma z Shielda najlepsze urządzenie do mobilnej rozrywki.

Już w najbliższy wtorek wszyscy użytkownicy Shielda otrzymają Androida 5.0 „Lollipop”, określanemu jako najlepsza wersja Androida w historii. W ten sposób tablet Nvidii stasnie się jednym z pierwszych urządzeń z nowym systemem Google'a, przynosząc oprócz ulepszonego interfejsu, także znacznie zwiększoną responsywność aplikacji systemowych, prekompilowanych na procesor Tegra K1.

Zoptymalizowany pod urządzenie Nvidii system to jednak nie wszystko. Firma obiecuje wersję 2.0 programu do rysowania i malowania Dabbler, który wykorzysta sprzętową akcelerację 192 rdzeni graficznych czipu K1. Dodana zostanie też obsługa warstw oraz możliwość udostępniania sesji malarskich na żywo w serwisie Twitch.

W listopadzie zaktualizowany ma też zostać SHIELD Hub, czyli aplikacja pozwalająca na wyszukiwanie gier przygotowywanych specjalnie na urządzenia z Tegrą K1 (oprócz tabletu Nvidii to także Xiaomi MiPad). Aktualizacja przyniesie pełną integrację z usługą GRID – streamingiem gier z PC, przedstawianym przez Nvidię jako coś na kształt Netfliksu dla gier. W pierwszym etapie z serwerów GRID będzie można grać w ponad 20 hitowych tytułów znanych z Windows, a każdego tygodnia pojawiać się będą kolejne tytuły. Co najlepsze, do końca czerwca przyszłego roku korzystanie z GRID-u będzie bezpłatne.

Na koniec warto wspomnieć o ciekawej promocji – The Green Box Bundle. Skojarzenie z The Orange Box jest jak najbardziej na miejscu: Od dzisiaj kupując tablet SHIELD w wersji z 32 GB pamięci masowej i modemem LTE otrzymamy trzy niebylejakie gry: Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2 oraz Portal. Tablet w takiej konfiguracji możemy znaleźć w polskich sklepach internetowych już za 1549 złotych.

© dobreprogramy
s