Najwyżej położone HotSpoty w Polsce — darmowe WiFi na Gubałówce i Kasprowym

Strona główna Aktualności

O autorze

Sezon letni na Gubałówce już otwarty, Kolej Linowo-Terenowa kursuje zgodnie z rozkładem jazdy, a na obu jej stacjach, dolnej i górnej, można skorzystać z darmowego WiFi. Tak samo jest na stacjach kolejki na Kasprowy Wierch, która ruszy ponownie od 4 lipca, po zakończeniu przerwy technicznej.

Na stacjach na wysokości 1030 i 1960 metrów nad poziomem morza na Kasprowym oraz 886 i 1156 m n.p.m. na zboczach Gubałówki, umieszczone zostały punkty dostępowe. Dzięki temu turyści, odwiedzający jedne z najpopularniejszych szczytów w kraju, mogą za darmo skorzystać z Internetu za pomocą WiFi w oczekiwaniu na kolejkę lub natychmiast po zakończeniu podróży. Sygnał obejmuje cały teren, na którym pasażerowie oczekują na przejazd kolejką. Punkty dostępowe działają od 20 czerwca, a ich inauguracja była połączona z festynem „Otwarciem lata na Gubałówce”.

Partnerem Polskich Kolei Linowych w tej inwestycji jest Netia, która twierdzi, że są to najwyżej położone publiczne HotSpoty w kraju. WiFi na Kasprowym i Gubałówce to jeden z elementów szerszej współpracy operatora i PKL, na potrzeby której powstaje sieć światłowodowa, łącząca siedzibę przewoźnika na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką. Poza bezpłatnym dostępem do Internetu Netia będzie także świadczyć usługi transmisji danych (MPLS) oraz VoIP.

Jest to pierwszy tego typu projekt, w który zaangażował się operator — dotychczasowe projekty obejmowały tereny o i obiekty bardziej „przyziemne”, jak warszawskie centrum handlowe Arkadia, gdzie usługa jest połączona z programem lojalnościowym dla stałych klientów.

© dobreprogramy
s