Nalot policji na akademiki w Gdańsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj rano policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej gdańskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej zabezpieczyli ponad 20 komputerów i laptopów oraz ponad 800 sztuk różnych nośników danych. To efekt przeszukań w akademikach Uniwersytetu Gdańskiego (m.in. DS 3, 4 i 10) oraz Politechniki Gdańskiej we Wrzeszczu (m.in. DS 9).

Funkcjonariusze działali za wiedzą i zgodą władz tych uczelni. Zabezpieczyli komputery oraz nośniki danych wykorzystywane przez studentów prawdopodobnie do bezprawnego rozpowszechniania muzyki, filmów i oprogramowania w Internecie. Zabezpieczone nośniki zostaną przekazane biegłemu do szczegółowej ekspertyzy. Jeśli badania potwierdzą ich nielegalne pochodzenie sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Niespełna rok temu policjanci też pukali do pokojów studentów Politechniki Gdańskiej. Wtedy funkcjonariusze interesowali się osobami udostępniającymi utwory zespołu Feel, tym razem chodziło o płytę Rage Against The Machine. Zabezpieczony sprzęt komputerowy zazwyczaj przepada, w najlepszym wypadku jest zwracany z wyczyszczonymi dyskami.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji