Napisz program dla Windows 7 i wygraj w Code7 Contest

Strona główna Aktualności

O autorze

Wystartował organizowany przez Microsoft konkurs Code7 Contest, który ma na celu wyróżnić twórców innowacyjnych, użytecznych aplikacji dedykowanych Windows 7.

Do 10 października za pośrednictwem witryny Code7Contest.com możliwe jest składanie zgłoszeń. Jeden uczestnik może wysłać aż trzy propozycje pod warunkiem, że każda z nich jest unikalna. Konkurs skierowany jest do studentów, specjalistów czy entuzjastów technologii, którzy ukończyli 18 lat. Przykra wiadomość czeka użytkowników z krajów i prowincji niebędących w dobrych stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi - mieszkańcy Kuby, Iranu, Północnej Korei, Sudanu oraz Quebec nie będą bowiem mogli wziąć udziału w rywalizacji.

Konkurs jest podzielony na regiony, Polska znalazła się w grupie wszystkich krajów europejskich. Rywalizacja będzie odbywać się pomiędzy wszystkimi zgłoszonymi osobami, a także tylko pomiędzy użytkownikami z danego regionu. Nadsyłane przez użytkowników aplikacje muszą pracować natywnie na Windows 7. Należy zatem wykorzystać API i frameworki Microsoftu, takie jak np. Win32, WPF, MFC czy Windows Forms. Program musi ponadto wykorzystywać biblioteki, technologie czy funkcjonalności Windows 7, takie jak np. Windows Touch, integracja z powłoką, DirectX 11 czy Windows Sensor and Location.

Główną nagrodą w Code7 Contest jest 17 777 dolarów. Na wygraną może liczyć jednak nie jedna, lecz wiele osób, które zostaną wyłonione w kategoriach takich jak Early Bird (siedem osób wybranych ze wszystkich), Runner-up (dwie osoby z danego regionu), Finalist (jedna osoba z danego regionu) i PDC2009 Runner-up (sześć osób wybranych ze wszystkich uczestników).

© dobreprogramy

Komentarze