Narzędzie do zabezpieczania komunikatorów w korporacjach

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec poinformowała o wprowadzeniu programu Symantec IM Manager 8.0 służącego do zarządzania wiadomościami komunikatorów internetowych i komunikacją w czasie rzeczywistym. Program zapewnia kontrolę nad korzystaniem z publicznych usług komunikatorów internetowych oraz firmowych platform wymiany wiadomości w czasie rzeczywistym, a także umożliwia zachowanie zgodności z przepisami i zasadami zarządzania przedsiębiorstwem. IM Manager jest głównym składnikiem zestawu rozwiązań Enterprise Messaging Management firmy Symantec.

Zakres stosowania komunikatorów internetowych w przedsiębiorstwach zwiększa się o ponad 200% rocznie - powiedział Carlin Wiegner, dyrektor firmy Symantec ds. produktów zabezpieczających dla komunikatorów internetowych i sieci WWW. Ten wzrost wiąże się z zagrożeniami bezpieczeństwa i koniecznością spełnienia wymogów dotyczących zachowania zgodności. Przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo i funkcje zarządzania oraz pozwoli archiwizować wszystkie wiadomości firmowych komunikatorów internetowych i zachować zgodność z polityką informacyjną i regulacjami prawnymi..

Mimo dużego zagrożenia komunikatory internetowe umożliwiają uzyskanie istotnych korzyści biznesowych, ponieważ rewolucjonizują sposób, w jaki pracownicy komunikują się ze sobą i współpracują. Dlatego też firmy muszą zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i dostępność danych i systemów komunikacji internetowej. Jak deklaruje producent, program Symantec IM Manager 8.0 zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami i mechanizmy naprawcze oraz umożliwia zabezpieczenie komunikacji w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami zewnętrznymi, takimi jak robaki, spam, wirusy, ataki typu "phishing" i inne niepożądane treści.

Program obsługuje wszystkie największe publiczne i korporacyjne sieci komunikatorów internetowych (AOL Instant Messenger, GoogleTalk, MSN Messenger i Yahoo! Messenger), a także komunikatory internetowe dla przedsiębiorstw (Microsoft Live Communications Server, IBM/Lotus Sametime i Jabber).

© dobreprogramy
s