reklama

Następca Google Nexus 7 jest już blisko?

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Niewykluczone, że kolejna generacja tabletu Google Nexus 7 zbliża się wielkimi krokami. Agencja Reutera, powołując się na dwa niezależne źródła, utrzymuje, że następcę popularnego modelu zobaczymy jeszcze w czerwcu. Wśród najważniejszych zmian wymienia się nowy procesor (wysłużona Tegra 3 ma być rzekomo zastąpiona układem Qualcomm Snapdragon), mniejszą ramkę wokół ekranu oraz wyższą rozdzielczość obrazu. Podobnie jak obecnie, produkcją sprzętu ma zajmować się Asus.

Według obu informatorów cena urządzenia nie została jeszcze ustalona. W grę wchodzą ponoć dwa warianty — w pierwszym z nich Google ma wycenić nowy model na 199 dolarów (tyle samo, ile obecnie kosztuje najtańsza wersja Nexusa 7), jednocześnie obniżając cenę starego do poziomu 149 dolarów. Drugi scenariusz zakłada, że koncern pójdzie na wojnę cenową i od razu zaproponuje tablet za 149 dolarów, całkowicie rezygnując ze sprzedaży starszej wersji. Miałby to być cios wymierzony w sieć Amazon, która w swojej ofercie ma Kindle Fire za 159 dolarów. Informatorzy zgadzają się, że w drugim półroczu Google planuje sprzedać nawet 8 mln urządzeń, czyli niemal o dwie trzecie więcej, niż w analogicznym okresie rok temu.

Google, Qualcomm i Nvidia odmówiły komentarza w tej sprawie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało