r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Następca smart-zegarka Pebble wyszczuplał, ale nie wyładniał

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Właśnie poznaliśmy następcę Pebble, czyli jednego z najpopularniejszych smartwatchy. Posiada on kolorowy ekran e-ink, a także nadal może pochwalić się długą pracą na baterii. Dodatkowo jest smuklejszy od poprzednika. Niestety nadal nie zachwyca wyglądem, chociaż nadrabia ceną i możliwościami.

Smartwatche to ostatnio bardzo modny temat, nowe modele różnych producentów na rynku pojawią się dość często. Na tle innych pozytywnie wyróżnia się smart-zegarek Pebble, który bez podłączania do ładowarki jest w stanie wytrzymać około 7 dni. Tydzień to niestety dobry wynik jak na smartwatcha. Pebble z pewnością nie zachwyca wyglądem, ale mimo tego cieszy się sporą popularnością, jego producent sprzedał już ponad 1 mln egzemplarzy.

Pebble Time został wyposażony w kolorowy wyświetlacz e-ink, a producentowi nadal udało się zachować długi czas na baterii, ten smart-zegarek ma działać przez około tydzień na jednym ładowaniu. Design jest podobny do tego zastosowanego w poprzedniku i niestety Pebble nadal wygląda słabo, brakuje mu do tradycyjnych zegarków. Urządzenie będzie dostępne w trzech kolorach – białym, czarnym oraz czerwonym. Smartwatch został wyposażony w cztery fizyczne przyciski, trzy znajdują się po prawej stronie, a jeden po lewej. To między innymi one będą musiały zastąpić nam dotykowy wyświetlacz, którego w tym smart-zegarku nie znajdziemy. Producent zdecydował się na zmniejszenie rozmiarów, nowy Pebble jest o 20% smuklejszy od swojego poprzednika. Dodatkowo będziemy mogli wymienić pasek, jeśli ten oryginalny nie przypadnie nam do gustu.

r   e   k   l   a   m   a

We wnętrzu nowego Pebble znalazł się procesor Cortex M4. Natomiast wbudowany mikrofon umożliwi nam sterowanie wybranymi funkcjami za pomocą poleceń głosowych. W przypadku Androida głosowe komendy działają z wieloma popularnymi aplikacjami, wśród nich znajdziemy Facebook Messenger, Gmail czy Hangouts. Natomiast w przypadku iOS na razie obsługiwana jest tylko aplikacja Gmail. Zmian doczekał się system operacyjny, który teraz ma być bardziej intuicyjny w obsłudze. Warto zauważyć, że zachowano zgodność z dostępnymi aplikacjami.

Nowy Pebble współpracuje z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida 4.0 lub nowszego oraz z iOS. Smartwatch został wyceniony na 159 dolarów, ale cena ma wzrosnąć do 179 dolarów. Natomiast w oficjalnym sklepie producenta zegarek będzie kosztował 199 dolarów, a więc warto się pośpieszyć i już teraz dokonać zakupu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.