[CES 2015] Smart-zegarek LG z webOS, którego nie będziesz wstydził się nosić

[CES 2015] Smart-zegarek LG z webOS, którego nie będziesz wstydził się nosić

08.01.2015 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na prezentacji Audi pokazany został smartwatch LG. Tajemniczy smart-zegarek wygląda naprawdę dobrze, a co ciekawe, działa pod kontrolą webOS, a nie Android Wear. Natomiast użyte materiały wskazują, że mamy do czynienia z drogim urządzeniem.

Na tegorocznych targach w Las Vegas mogliśmy między innymi zobaczyć smartwatche, które ostatnio stały się popularne. Producenci w rynku urządzeń wearables dostrzegli potencjał i z pewnością liczą na duży zysk. Możliwości smart-zegarków są naprawdę spore, niektóre tak jak Samsung Gear S mogą służyć nawet jako miniaturowy smartfon. Niestety większych smartwatchy ma poważny problem, w stosunku do tradycyjnych zegarków prezentują się słabo. Do wyjątków można zaliczyć Moto 360 i właśnie zaprezentowanego na targach CES smart-zegarka od LG.

Obraz

Koreańska firma ma już pewne doświadczenie w tworzeniu inteligentnych zegarków. Rok temu wypuściła na rynek model G Watch R z systemem Android Wear. Dzięki zastosowaniu okrągłej tarczy ten smartwatch przypomina tradycyjne zegarki i wygląda lepiej od wielu innych konkurencyjnych produktów. Natomiast najnowszy, zaprezentowany na CES smart-zegarek LG/Audi prezentuje się naprawdę nieźle i patrząc na zdjęcia odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia z drogim sprzętem, klasy premium. Co ciekawe, nowy inteligentny zegarek Koreańczyków nie został zaprezentowany przez nich, ale pojawił się na prezentacji Audi. Na nadgarstku miał go CEO Audi, który przedstawił możliwość zarządzania samochodem z poziomu smartwatcha. Model LG wyróżniają dwa elementy. Po pierwsze, według najnowszych informacji działa on pod kontrolą webOS, systemu operacyjnego, który ma być wykorzystany między innymi w telewizorach Smart TV od LG. Po drugie, na jednej krawędzi znajdują się fizyczne przyciski, które przypominają te stosowane w klasycznych zegarkach. [yt=https://www.youtube.com/watch?v=_EGRJPNZvX4]Niestety na opublikowanym filmie ten smartwatch wydaje się być trochę za duży, przez co jego noszenie może nie być aż tak komfortowe. W przypadku tego zegarka będziemy mogli korzystać z sieci bez potrzeby podłączania do smartfona, pojawi się slot na kartę SIM. Dostępne będą również funkcje związane z uprawianiem sportu, powinniśmy zobaczyć krokomierz i pomiar przebytego dystansu. Natomiast dzięki aplikacji Audi będziemy mogli sterować wybranymi elementami samochodu.

Nowy smartwatch od LG nie tylko prezentuje się dobrze, ale również został wykonany z dobrych materiałów. Pasek to oczywiście skóra, natomiast sam zegarek został wykonany ze stali nierdzewnej, a wyświetlacz chroniony jest przez szafirowe szkło. Dodatkowo ten smartwatch jest wodoodporny. Jego nazwa nie jest jeszcze znana.

Nie wiemy kiedy ten zegarek trafi do sprzedaży, obecnie możemy mówić dopiero o prototypie. Podejrzewamy, że jego cena będzie naprawdę wysoka i będzie on głównie przeznaczony dla zamożniejszych klientów. Jednak warto zwrócić uwagę na zastosowany system operacyjny, ten smartwatch może być zapowiedzią przyszłych urządzeń LG, w których stosowany byłby głównie webOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)