r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nastoletni hackerzy zatrzymani

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwóch licealistów, którzy dokonali szeregu włamań do kont bankowych. Już teraz straty oszacowano na min. 18 tys. zł ale mogą one sięgnąć wielokrotnie większych sum.

Zatrzymani to 17- i 18-letni mieszkańcy Olsztyna. Po dokonanych włamaniach przelewali ukradzione pieniądze na konta podstawionych osób tzw. "słupów". Osoby te po wykonaniu przelewu wypłacały pieniądze w bankomatach, a następnie przekazywały je kolejnemu pośrednikowi, który dostarczał je głównemu sprawcy.

Jak donosi za Gazetą Olsztyńską, portal WirtualneMedia, sprawa dotyczy systemu kont internetowych jednego z największych i najbardziej znanych gigantów finansowych świata. Podwójne hasła, konieczność wpisywania ich przy dokonywaniu każdej transakcji, szyfrowane połączenia - bankowcy zapewniali, że ten system jest stuprocentowo skuteczny i bezpieczny.

Policja na razie nie zdradza szczegółów tego bezprecedensowego w Polsce włamania. Jednak jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym, sprawa jest rozwojowa i przewiduje się dalsze zatrzymania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.