Neostrada nie przyśpieszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej oficjalnie zdementował informacje na temat promocji polegającej na zwiększaniu prędkości transferu.

Jak czytamy w informacji prasowej, Telekomunikacja Polska nie oferuje promocyjnego zwiększenia prędkości transferu danych w usłudze neostrada tp. Urząd Komunikacji Elektronicznej, powołując się na doniesienia prasowe poinformował, że wystosował do TP zapytanie w tej sprawie. TP rozważa różne warianty promocji dla użytkowników neostrady i analizuje możliwości techniczne. O ewentualnym wprowadzeniu nowej oferty klienci zostaną oficjalnie poinformowani.

Tymczasem, wczoraj, zanim ukazał się komunikat TP, doniesienia o promocji skomentował prezes UKE Anna Streżyńska. Według UKE, niedopuszczalne jest, aby tego rodzaju działaniem objęci zostali wyłącznie ci abonenci usługi neostrada tp, którzy zawarli umowy na czas określony, co więcej do rozwiązania których na dzień 7 stycznia 2007 r. pozostało co najmniej 14 dni.

Jakakolwiek promocja tego typu powinna obejmować wszystkich abonentów, zarówno tych, którzy posiadają umowę na czas określony i nieokreślony. Skrytykowano także brak wpływu zwiększenia prędkości transmisji danych w ramach usługi neostrada tp na limit transferu i uzależnianie możliwości zwiększenia prędkości usługi neostrada tp od istnienia technicznych możliwości do zwiększenia prędkości, przy jednoczesnym wprowadzeniu 3-miesięcznego okresu na ewentualne zwiększenie tej prędkości.

© dobreprogramy
s