r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NetBeans 6.0 już wkrótce

Strona główna Aktualności

Pomału dobiegają końca prace nad nową wersją środowiska programistycznego NetBeans IDE 6.0. Niedawno ukazała się druga wersja testowa (Beta), a już na początku grudnia powinno pojawić się oficjalne, stabilne wydanie.

W nowym NetBeans znajdziemy między innymi inteligentniejsze uzupełnianie składni, podkreślanie zmiennych ułatwiające wyszukiwanie w kodzie oraz lepszą nawigację i inspekcję projektów. Projekt doczekał się obsługi języków Ruby, JRuby i platformy Ruby on Rails, wraz z debuggerem i uzupełnianiem składni opartym o semantykę języka. Sporo zmian dotyczy obsługi języków Java EE (Enterprise Edition), UML i C/C++.

Prócz tego rozbudowano funkcje tworzenia graficznych interfejsów użytkownika (na bazie biblioteki Swing), dzięki czemu można na przykład szybko tworzyć proste aplikacje pracujące na informacjach w bazie danych. Łatwiejszy instalator pozwala na szybsze rozpoczęcie pracy, a centrum aktualizacji dba o to, abyśmy zawsze używali najnowszych wersji środowiska i jego komponentów.

Szczegółowa lista nowości, które znajdą się w zapowiedzianej na grudzień nowej wersji NetBeans, znajduje się na stronie twórców. Można też pobrać niestabilną wersję testową (Beta 2).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.