Hibernuj aplikacje i pracuj dłużej: Greenify wprowadza obsługę Androida 6.0

Hibernuj aplikacje i pracuj dłużej: Greenify wprowadza obsługę Androida 6.0
Redakcja

03.09.2015 16:06, aktual.: 04.09.2015 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android w przeciwieństwie do wielu konkurentów pozwala na ogromną kontrolę zarówno systemu, jak i zainstalowanych w nim aplikacji. Świetnym tego przykładem jest program Greenify, dzięki któremu użytkownik może hibernować wybrane aplikacje i tym samym oszczędzać energię. Właśnie pojawiła się nowa wersja tego narzędzia, która wprowadza eksperymentalną obsługę Androida 6.0 Marshmallow.

Choć program jest dostępny w sklepie Google Play, najnowsza wersja 2.7.1 nie musi być już widoczna dla wszystkich użytkowników – w takim przypadku najlepiej skorzystać z serwisu APK Mirror i zainstalować ręcznie plik APK. Najnowsza wersja jest już zgodna z najnowszą wersją poglądową Androida 6.0 Marshmallow. Jego wsparcie jest oczywiście eksperymentalne, niemniej zainteresowani mogą już z niego korzystać. Oprócz tego poprawia kilka błędów zaobserwowanych w poprzednich wydaniach: aktywne aplikacje nie są omyłkowo hibernowane, a w przypadku użytkowników bez dostępu typu root automatyczne usypianie nie powoduje już migotania ekranu, tylko poprawnie go wygasza.

Obraz

Zdaniem niektórych osób Greenify powinno być integralną częścią Androida, funkcją dostępną fabrycznie na każdym urządzeniu. Biorąc pod uwagę zalety płynące z jego używania, trudno nie zgodzić się z tego typu słowami. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a umożliwia coś bardzo ważnego: dzięki hibernowaniu aplikacji działających w tle, możemy oszczędzać energię, a także pakiet transmisji internetowej wykorzystywanej standardowo do synchronizacji. Przykładem może być tutaj klient Faceboka, Google czy Twittera. Aplikacje te działają w tle, wymieniają się cyklicznie informacjami z serwerem. Ich praca powoduje okresowe wybudzanie urządzenie, jeżeli natomiast sami nie korzystamy z niego zbyt intensywnie, odbija się to negatywnie na czasie pracy – procesor mógłby działać w trybie głębokiego uśpienia, ale przez te programy nie może tego robić.

Hibernacja nie ogranicza się jedynie do klientów sieci społecznościowych. Można ją wykorzystać do zamrażania czytników RSS, a także komunikatorów. Oczywiście traci na tym ich funkcjonalność, ale program idealnie nadaje się do hibernowania tych programów, które chcemy uruchamiać i aktualizować samodzielnie. Greenify działa bez dostępu root, ale jeżeli odblokowaliśmy swoje urządzenie, może pracować efektywniej. Najlepsze rezultaty osiągniemy korzystając z programu i specjalnego modułu dla Xposed. Wtedy możemy zachować informacje z programów, zablokować naruszenia priorytetów, jakiego się czasami dopuszczają, a także korzystać z natychmiastowych powiadomień przesyłanych w trybie push, co pozwala na korzystanie z komunikatorów.

Greenify znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zdecydowanie zachęcamy do wypróbowania tej aplikacji. W niektórych przypadkach może dać bardzo dobre efekty i znacznie wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście nie jest lekarstwem na np. energochłonny ekran, niemniej zapewnia wysoki poziom kontroli nad tym, co dzieje się w tle.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)