Netscape wciąż żywy

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa, stabilna wersja przeglądarki Netscape - 7.2. Niegdyś dominująca przeglądarka na rynku, obecnie jej rola została przez Microsoft Internet Explorera praktycznie całkowicie zmarginalizowana. To, że jej popularność jest niewielka nie znaczy jednak, że nie warto się Netscapem zainteresować.

Najnowsza wersja bazuje na już silniku Mozilli 1.7 oraz zawiera sporo istotnych ulepszeń w stosunku do swego poprzednika. Przede wszystkim zwraca uwagę znacznie szybsze uruchamianie się przeglądarki oraz ogólnie szybsze działanie, tak jak w Mozilli możemy uruchamiać strony w zakładkach. Wersja 7.2 wyposażona została w wygodny, konfigurowalny mechanizm blokowania pop-upów, a także rozbudowanego menedżera pobierania plików - możliwość pobierania wielu plików jednocześnie, wznawianie pobierania po odzyskaniu utraconego połączenia, informacje o źródle itp... Wraz z przeglądarką zintegrowano komunikatory AOL i ICQ.

Wprowadzono również kilka ulepszeń w Netscape Mail - m. in. notyfikację o przychodzących listach, ulepszony filtr antyspamowy, możliwość sortowania kolorami maili o ustalonej przez użytkownika hierarchii ważności, ulepszony import z popularnych programów pocztowych, synchronizacja książki adresowej z Palmami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do pobierania w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail.

© dobreprogramy
s